Motocykle pofruną pod kopułą katowickiego Spodka. Adrenalina na maxa! (25.02)

Widowiskowe akrobacje, muzyka zespołu Queen, a to wszystko w kultowym, katowickim Spodku. Takie połączenie to gwarancja show na najwyższym poziomie, i to dosłownie! Podczas SOUND of GRAVITY zawodnicy niemal sięgną sufitu i przekroczą wiele granic, by stworzyć ekstremalny teatr, jakiego jeszcze w tym obiekcie nie było!

Podczas SOUND of GRAVITY popularny Spodek, zmieni się nie do poznania. Na motocrossowych skoczniach najlepsze ewolucje Freestyle Motocross zaprezentują zawodnicy w międzynarodowej obsadzie, w tym medaliści X-Games Belg Julien Vanstippen oraz pochodzący z RPA Alastair Sayer. Ambasadorami wydarzenia są bracia Dawid i Szymon Godziek – mulitmedaliści najbardziej prestiżowych zawodów freestyle BMX i MTB na świecie, w tym igrzysk ekstremalnych X-Games – oraz Bartek Oskroba – wielokrotny Mistrz Polski i finalista Mistrzostw Europy oraz uczestnik Mistrzostw Świata w scooteringu!

Ważnym elementem widowiska będzie muzyka legendarnego zespołu Queen, miksowana przez najlepszych polskich DJ’ów. Specjalnie zaprojektowana oprawa muzyczna będzie ściśle zsynchronizowana z ekstremalnymi pokazami i efektami pirotechnicznymi, nadając wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Organizatorzy SOUND of GRAVITY przygotowali dla widzów, którzy zasiądą na trybunach wiele atrakcji dodatkowych. Jedną z nich jest bez wątpienia Pit Party, czyli spotkanie z gwiazdami eventu. Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnych zdjęć i autografów. Swoich sił w freestyle’u spróbują także popularni sportowcy, na co dzień uprawiający zupełnie inne dyscypliny sportu. Emocje na najwyższym poziomie, gwarantowane! Zawodnicy, którzy uświetnią SOUND of GRAVITY – EKSTREMALNY TEATR:

10 zawodników FMX, w tym:

Julien Vanstippen (Belgia)obecnie jeden z najlepszych zawodników na świecie. W roku 2022 podczas kalifornijskiej edycji X-Games wywalczył złoty medal dołączając do prestiżowego grona medalistów igrzysk sportów ekstremalnych

Alastair Sayer (RPA)kolejny w stawce uczestnik X-Games Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników na świecie. Od wielu lat będący główną postacią Masters of Dirt.

Ronny Showman (Niemcy)jeden z nielicznych na świecie zawodników skaczących na motocyklu elektrycznym. Będzie to pierwszy tego typu pokaz w Polsce! Zobaczymy z pewnością wysokie salta i niesamowite kombinacje!

Tobi Merz (Austria)freestyle motocross łączy z skokami na rowerze. Właśnie te dwie konkurencje połączy ze sobą w katowickim Spodku.

FMX Animals Polska (Sebastian Niedziela, Damian Chyła, Andrzej Gurgul, Kajetan Jastrząb)polska grupa freestylowa, która zaprezentuje specjalny pokaz, w którym główną rolę odegra publiczność. Będzie prawdziwy freestyle!

10 zawodników Dirt Jumping, w tym:

Szymon Godziek (Polska)najbardziej rozpoznawalny na świecie polski zawodników sportów ekstremalnych. Uczestnik legendarnych zawodów Red Bull Rampage, oraz zdobywca nagrody publiczności tych zawodów! Medalista Pucharu Świata. Skakał nad kanionem w Utah, nad rozpędzonym pociągiem towarowym, nad peletonem kolarskim.

Dawid Godziek (Polska)obecnie jeden z najlepszych na świecie zawodników MTB / BMX Freestyle. Tegoroczny złoty medalista X-Games (w swojej kolekcji ma trzy medale w tych najważniejszych na świecie zawodach).

Scootering:

Bartosz Oskroba (Polska)najpopularniejszy i aktualnie najbardziej utytułowany polski zawodnik w konkurencji hulajnoga wyczynowa. Wzór do naśladowania dla młodych pokoleń. Wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy!

inf. prasowa