MŚ Enduro na trasie

Po trzech tygodniach zasłużonego odpoczynku Mistrzostwa Świata FIM Enduro Maxxis wjechały do Tallina na czwarte Grand Prix sezonu (106.03.06.)! Estonia po raz pierwszy organizuje zawody z serii MŚ.

W ten sposób FIM uhonorowało znakomicie działający od lat RedMoto Klubi dowodzony przez Veiko Biene oraz Estońską Federację Motocyklową (EMF). RedMoto to klub z ogromnym doświadczeniem, ma za sobą organizację wielu krajowych imprez oraz rundę ME Enduro w 2016 roku. Wygląda na to, że estońskie zawody są wyjątkowe, bo została zaplanowane z ogromnym rozmachem.

Padok zlokalizowany w Lauluväljak (Tallin), gdzie regularnie odbywają się największe muzyczne imprezy, zaledwie 1,5m od centrum miasta. Dzisiaj rozegrano Test Super Akrapovic, w ciągu następnych dwóch dni zawodnicy rano będą opuszczać padok, by wrócić tam wieczorem. Start w Maardu, potem test Maxxis Cross, częściowo na lokalnym torze MX. Następnie riderzy zmierzą się z pierwszym z dwóch testów Enduro nazwanym Technomousse Enduro. Drugi test Enduro został zlokalizowany w lesie i potrwa od 12 do 14 minut (tutaj wszystko się rozstrzygnie!).

Podobnie jak w Portugalii, zawodnicy zakończą dzień Super Testem, który będzie transmitowany na żywo na Facebooku na stronie EnduroGP! Aktualnie w klasyfikacji generalnej prowadzą: 1. Alex Salvini (84pkt), 2. Eero Remes (84pkt), 3. Steve Holcombe.

fot. ARC (MŚ Portugalia, Hiszpania)