MXDG DĄBROWA GÓRNICZA – nowości w sezonie 2022. Trzy duże imprezy

Kompleks torów MXDG w Dąbrowie Górniczej to bardzo mocna pozycja na motocyklowej mapie Polski. To również miejsce, w którym z roku na rok powstają kolejne tory do rozmaitych dyscyplin off-roadowych, a także nowe, ekstremalne wydarzenia sportowe.

W ostatnich latach miejscówka przeszła kompleksowy lifting, w skład którego poza budową torów do SuperEnduro, na których trenują m.in. Taddy Błażusiak czy Dominik Olszowy, weszła także przebudowa torów MX oraz budowa torów dla dzieci i PitBike’ów.

„Plany na sezon są ambitnie – aktualnie przebudowywane są tory SuperEnduro (dokładamy nowe przeszkody, kolejne linie przejazdu, zmieniamy podłoże na bardziej przyczepne), budujemy dwie próby Enduro oraz przygotowujemy się do budowy toru Flat Track.” – zapowiada Bolesław Nowak, jeden z zarządców obiektu. Kompleks torów MXDG to nie tylko miejsce do treningów. Na obiekcie organizowane są również światowej klasy wydarzenia sportowe, na które zjeżdżają najlepsi off-roadowi zawodnicy globu.

W 2020 roku na obiekcie zorganizowano pierwszą edycję zawodów HERO Challenge – ekstremalnych zawodów Cross-Country, które zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. W sezonie 2021 wydarzenie to dołączyło do cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro, a na tor w Dąbrowie Górniczej zjechało ponad 330 riderów z 25 krajów, wśród których znalazła się cała światowa czołówka topowych zawodników jak Taddy Błażusiak, Billy Bolt, Wade Young, Jonny Walker czy Manuel Lettenbichler…

Na co dzień dążymy do tego, aby kompleks MXDG był miejscem, na którym trenują i startują zawodnicy rozmaitych dyscyplin motocyklowych, dlatego też w kalendarzu imprez na sezon 2022 znajdziecie wyzwania dla szerokiej grupy zawodników.

Nowy sezon ścigania na torach w Dąbrowie Górniczej zainaugurujemy 3 kwietnia imprezą MXDG Opening – podczas której zawodnicy Cross-Country zmierzą się w rywalizacji w kilku kategoriach startowych. Już 7-8 maja odbędzie się kolejne wydarzenie, długo wyczekiwane przez fanów MX – Mistrzostwa Polski Motocross. Szybka jazda, widowiskowe skoki i piaszczyste szpryce spod kół gwarantowane! W dniach 9-11 szykujemy z kolei prawdziwą wisienkę na torcie – zawody HERO Challenge powrócą w nowej formule. Tym razem nie będą one jedną z rund Mistrzostw Świata jak w ubiegłym roku, jednak… zostaną częścią dużego FESTIWALU MOTO, będącego zdecydowanym „must be there” dla całego off-roadowego świata.

Praca nad wydarzeniem już wre, a naszym celem jest stworzenie prawdziwego święta dla całego off-roadowego środowiska motocyklowego. Więcej szczegółów o każdej z imprez podamy już wkrótce, więc SAVE THE DATES, uważnie śledźcie nasze kanały i do zobaczenia na torach MXDG!

Więcej informacji: https://mxdg.pl/Facebook: https://www.facebook.com/MotocrossDG

Organizatorzy Agencja Sport UP oraz Stowarzyszenie Moto Dąbrowa

inf. prasowa