MXDG Opening za nami – to było prawdziwe extreme Cross Country!

Dzięki aurze panującej od kilku dni na trasach w Dąbrowie Górniczej zawody MXDG Opening – Extreme Cross Country zdecydowanie pozostaną zapamiętane przez ich uczestników.

Pomimo pewnych kąpieli błotnych aż 125 zawodników z trzech krajów podjęło wyzwanie i zmierzyło się w rywalizacji na 8-kilometrowej trasie. Było mokro, było ślisko, było naprawdę extreme!

Wyścig rozpoczął się od wspólnego startu wszystkich klas, a ich uczestnicy musieli wykazać się prędkością, techniką oraz umiejętnością jazdy w trudnych, błotnistych warunkach. Kilka niewielkich podjazdów, a także sekcja bali oraz kamieni okazały się nie lada wyzwaniem dla wielu zawodników i to właśnie te elementy zadecydowały o uzyskanych wynikach.

Wśród uczestników najmocniejszej kategorii S2 najszybszym okazał się Tymek Bachleda z BKM Bielsko-Biała, który jako jedyny ze wszystkich zawodników wykonał aż 7 okrążeń trasy! Na drugiej pozycji uplasował się Hubert Żbikowski (KS Rega MX Team Ropczyce), zaś trzecie miejsce zdobył Łukasz Zborowski (AMK Gorce Nowy Targ). W klasie S1 królował drugi z zawodników klubu BKM Bielsko-Biała – Filip Gacek.

Dalsze miejsca należały do Kacpra Dębiec (MK Ostróda) oraz Marka Sklorz (SM Panda Racing). Niedoścignionym wśród Mastersów był Tadeusz Wąsiński, który o jedno pełne kółko odjechał znajdującym się na kolejnych pozycjach Andrzejowi Kamionka oraz Robertowi Maślanka.

Najszybszym Juniorem został Dominik Gil, który podium dzielił wraz z Dawidem Borgosz oraz Hubertem Bryjak. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Wielkie brawa należą się także wszystkim uczestnikom, którzy podjęli rękawicę i wzięli udział w zawodach pomimo bardzo kapryśnych i niesprzyjających warunków. Wszak wszyscy wiemy, że pogoda nie wpływa na moc i pracę silnika w naszych maszynach!

Zapraszamy zawodników, teamy i kibiców do obejrzenia bogatej fotorelacji z MXDG, a także z innych zawodów. Zdjęcia są TUTAJ  fot. walerczuk.com

Pełne wyniki