Na pełnym GasGas-ie w nowy sezon 2021 rusza Oskar Kaczmarczyk

Okres zimowy to czas wielu transferów w świecie motorsportu. O kolejnym informuje Oskar Kaczmarczyk. Startujący przez ostatnie 7 sezonów na motocyklach KTM zawodnik z Nowego Targu, który ma za sobą starty w Mistrzostwach Świata SuperEnduro i najtrudniejszych zawodach Hard Enduro, w rywalizację sezonu 2021 wjedzie na… motocyklu GASGAS. Do podpisania nowego kontraktu doszło w siedzibie GASGAS Olsztyn.

Dla 24-letniego Nowotarżaninie zmiana barw przynosi otwarcie nowego rozdziału w karierze. Za sterami pomarańczowych motocykli KTM EXC (w ostatnich latach EXC 300 TPI) Kaczmarczyk spędził znaczną większość swojej off-roadowej kariery.

W trakcie tej długiej przygody jego zmagania mieliśmy przyjemność oglądać m.in. podczas morderczego Erzberg Rodeo, czy Red Bull 111 Megawatt. Zmiana barw nie wiąże się jednak dla Oskara ze zmianą pojemności. Podobnie jak w latach ubiegłych postawił na lekkiego dwusuwa o dużej mocy i momencie obrotowym. W gamie modelowej GASGAS jest nim model EC 300 zasilany wtryskiem paliwa.

Kaczmarczyk będzie reprezentował barwy zespołu GASGAS-SKLEP.PL, napędzanego przez autoryzowanego dealera GASGAS z Olsztyna. Jestem bardzo podekscytowany tym transferem. Czuję, że ta zmiana wyjdzie mi na dobre. Mam wzmocnioną motywację do działania i odnotowania jak najlepszych wyników w sezonie 2021. Do marki GASGAS zawsze miałem sentyment, który wyniosłem z trialu. Do dzisiaj korzystam z GASGAS TXT RACING 300 podczas trenigów. Mam nadzieję, że nowy sezon będzie zdecydowanie bardziej normalny, niż trudny sezon 2020, w którym posypał się niemal cały kalendarz startów. Wraz ze swoim nowym GASGAS EC 300 zamierzam skoncentrować się w pełni na imprezach Hard Enduro. Poza lokalnymi zawodami większego formatu, będę celował także w wybrane imprezy FIM HARD ENDURO oraz jak poznam kalendarz Hard Enduro Germany Series, to również tam chciałbym zawalczyć w kilku rundach. Przy okazji bardzo się cieszę, że mogę być pierwszym zawodnikiem GASGAS-SKLEP.PL TEAM w historii. Dziękuję za zaufanie! – skomentował Kaczmarczyk.

Transfer Oskara do „czerwieni” można uznać za transfer wewnętrzny. Z naszą działalnością motorsportową Oskar związany jest już od sezonu 2015/2016. Startując przez ostatnie lata w barwach zespołu KTMSKLEP.PL pokazał, że jest ambitnym, młodym zawodnikiem, któremu nie brakuje woli walki. Otwierając salon GASGAS od początku planowaliśmy naszą aktywność w świecie wyścigów. Pomyśleliśmy więc, że zmiana koloru może zainteresować Oskara i nie myliliśmy się. Tak więc tym bardziej cieszymy się z jego nastawienia oraz motywacji i życzymy mu maksymalnie pomyślnego sezonu 2021 z nowym GASGAS EC 300 . – Oskar Wojciechowicz (Manager zespołu GASGAS-SKLEP.PL)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Oskara będziemy mogli na pewno zobaczyć na trasie m.in. Red Bull Erzbergrodeo oraz Getzen Rodeo, które wchodzą w skład cyklu mistrzostw FIM HARD ENDURO 2021, a także polskiej eliminacji tej serii. Zostanie ona dopiero ustalona, ale wstępny termin przypada na wrzesień.