Nadchodzi kolejna runda Mistrzostw Świata HE- Xross Hard Enduro Rally

Akcja rozpocznie się w środę 18 maja ceremonią otwarcia, po której nastąpi popołudniowy prolog Akrapovic Straight Rhythm. Następne dni to wyścigi po 100-kilometrowych pętlach klas Pro, Expert, Hobby i Amator. Cztery dni ostrej walki w górach Zlatibor, Tara i Mokra Gora.

Pierwsze Xross Challenge odbyło się w 2014 roku na największej serbskiej górze Kopaonik. W 2015 roku imprezę przeniesiono do Mount Tara, gdzie zakotwiczono na cztery lata. Xross z roku na rok stawał się coraz większy i lepszy. Nie tylko jeśli chodzi o liczbę zawodników i liczbę krajów z których pochodzili riderzy, ale także jeśli chodzi o trudność terenu.

Dzisiaj to jeden z najbardziej „hardkorowych” wyścigów na Bałkanach. Na liście startowej opublikowanej przez organizatora znaleźli się: Joanna Paluch, Dominik Olszowy, Kacper Dudzić, Szymon Kuś, Dawid Szczotka, Oskar Kaczmarczyk, Hubert Hyła, Tymek Michalec,  i Tomasz Gagat. Siedzibą Xross Hard Enduro Rally w 2022 roku będzie pięciogwiazdkowy hotel Zlatibor Mountain Resort & Spa, położony w centrum Zlatiboru.

fot.Xross