Nadchodzi wielkie upalanie, Yamaha MX Pro Tour znowu w Polsce

Rok temu pisaliśmy tak: dwa dni niebieskiego upalania na torze Speed Star. Dwa dni bezpośredniej konfrontacji z najnowszymi Yamahami 2019, spotkanie amatorów z gwiazdami MX, znakomita zabawa nie tylko w sobieńczyckich koleinach.

Po raz pierwszy mieliśmy także okazję gościć na polskiej ziemi MX Truck, który w ramach MX Pro Tour przywiózł całą gamę motocykli.

MX Pro Tour 2018

Od najnowszej 65-tki GYTR, przez rewolucyjną „ćwiartkę”, po 450-tkę, co było niewątpliwie wyróżnieniem dla naszego kraju, dla polskich jeźdźców i polskiego oddziału Yamaha Motor Europe. Minął rok i Yamaha MX Pro Tour wraca w gościnne progi Speed Star.

MX Pro Tour 2018

W dniach 21-22 września polscy motocykliści będą mieli wyjątkową okazję, aby przetestować zwycięskie motocykle crossowe z gamy YZ w specyfikacji na 2020 rok. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jednak zarejestrowania się TUTAJ .

MX Pro Tour 2018/Łukasz Kurowski

Do dyspozycji uczestników zostanie przygotowana pełna gama YZ 2020: YZ450F, YZ250F, YZ250, YZ125, YZ85, YZ65. Liczba miejsc jest ograniczona, a o dostaniu się na listę decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego warto już dziś zarejestrować się na to wydarzenie. Dla bezpieczeństwa i satysfakcji uczestników w tym roku testy odbędą się według następującego podziału: sobota, 21 września, to dzień przeznaczony dla zawodników posiadających licencję zawodniczą PZM, niedziela, 22 września, jest przeznaczona dla wszystkich chętnych motocyklistów nieposiadających licencji. Testy poprowadzą mistrzowie Polski Enduro i Motocross, a gośćmi specjalnymi będą zawodnicy z licznej „niebieskiej rodziny” Yamaha Racing.

fot. Krzysztof Hipsz, Yamaha