Nadjeżdża „dream team”!!!

O Błażusiaku wie już cały świat, a kto poza nim wystapi w Krakowie? Inauguracyjna runda Motocyklowych Mistrzostw Świata zbliża się wielkimi krokami! Po raz kolejny otwarcie sezonu 2018 będzie miało miejsce w stolicy Małopolski, na najnowocześniejszym obiekcie w kraju – TAURON Arenie Kraków.

Lista nazwisk zawodników, którzy staną łokieć w łokieć na bramkach startowych jest naprawdę imponująca. To będzie niesamowite starcie reprezentantów starego kontynentu z czołowymi Amerykanami! Dla nas numerem jeden jest oczywiście Tadeusz Błażusiak, któremu przyjdzie zmierzyć się z tuzami SuperEnduro.

Listę otwiera Amerykanin Cody Webb. Cody jest obecnym liderem prestiżowych zawodów EnduroCross, a tym samym Mistrzem USA. Jego powrotu do ścigania na starym kontynencie, po blisko dwuletniej przerwie, wyczekuje wielu europejskich miłośników SuperEnduro. Kolejnym zawodnikiem, który przyleci do nas zza oceanu jest Colton Haaker, od dwóch sezonów Mistrz Świata SuperEnduro. W zeszłym sezonie wygrał wszystkie rundy prócz inauguracyjnej, gdzie na najwyższym stopniu stanął Taddy. Wśród największych nazwisk nie zabraknie oczywiście sympatycznego Hiszpana Alfredo Gomez’a. Gomez jest zeszłorocznym wicemistrzem klasyfikacji generalnej SuperEnduro, a w tym sezonie listę swoich osiągnięć powiększył o zwycięstwo podczas prestiżowych zawodów Hard Enduro ErzbergRodeo.

Co ciekawe, Gomez na 3 tygodnie przez rozpoczęciem sezonu 2018 zmienił team i przesiadł się na Husqvarnę. Zaciętą walkę o podium stoczy z pewnością Jonny Walker. Anglik jest drugim wicemistrzem Mistrzostw Świata SuperEnduro, wygrał też po raz trzeci prestiżowe zawody Red Bull 111 Megawatt. Z niecierpliwością czekamy także na występ Blake’a Gutzeit, zeszłorocznego Mistrza Świata Juniorów, który w tym sezonie przechodzi do najwyższej klasy startowej i z pewnością może nieźle namieszać w czołowej stawce zawodów. Do walki o tytuł mistrzowski dołącza także światowa czołówka znana z innych dyscyplin motocyklowych: Billy Bolt, świeża krew SuperEnduro, który na swoim koncie ma świetny, outdoorowy sezon hard enduro i Alex Salvini, bardzo utytułowany zawodnik, Mistrz Świata Enduro i całkowita nowość na liście startowej halowych, motocyklowych zawodów SuperEnduro.

W rywalizacji na torze nie zabraknie również pozostałych ważnych nazwisk SuperEnduro jak Manuel Lettenbichler, Benjamin Herrera, Diogo Vieira, David Leonov, Ib Andersen, Eloi Salsench, Cristobal Ruiz Guerrero czy Victor Guerrero. Tegoroczna lista startowa klasy Prestige wygląda naprawdę imponująco.