Nasi jadą na Litwę – kolejne eliminacje EMX w klasach 65 i 85ccm

Kolejna runda eliminacji strefowych do Mistrzostw Europy odbywać się będzie w ten weekend na Litwie w Siauliai. Jednocześnie zostanie rozegrana I runda Mistrzostw Europy Kobiet.

W klasach MX 65 i 85 zobaczymy liczną grupę naszych reprezentantów. Zwycięstwo Michała Psiuka w klasie 65ccm podczas I rundy na Ukrainie automatycznie wzbudziło większe zainteresowanie występami naszych najmłodszych zawodników w motocrossie. Jest to bowiem w tej chwili jedyna faktycznie widoczna poza krajem grupa naszych riderów. ADAC jeszcze nie ruszył, a Tomek Wysocki czeka na występ w EMX OPEN.

Na listach startowych w klasie 65ccm mamy Michała Psiuka, Huberta Biżka i Bartłomieja Kwiatkowskiego. Natomiast w klasie 85 jest już aż siedmiu naszych zawodników, którzy powalczą o kolejne punkty, i zdobędą kolejne doświadczenie w takiej rywalizacji. Najmocniejsza obecnie „85-tka” w kraju czyli Bartosz Jaworski, dalej Kacper Andrzejewski, Piotrek Kajrys, Olaf Eryk Reszczyński, Filip Seniuk, Eryk Farański i…niespodzianka!

Dawid Zaremba również pojawi się na tych zawodach na maszynie startowej. Co ciekawe, decyzja o starcie na Litwie (mimo braku uczestnictwa w całych eliminacjach) była decyzją samego Dawida, który jednak wybrał taką rywalizację zamiast zawodów strefy. BRAWO! Tak sportowiec rozwija się szybciej. Klasa 85ccm jest najliczniej reprezentowana na Litwie. Zgłosiło się niemal 40-tu zawodników, a więc…będzie chyba pełna maszyna, co na strefie North East nie jest takie częste. Czeka nas zatem walka, ogień i polecą iskry! O ile w 85ccm mamy liczny zastęp, to niestety w ME Kobiet nie będzie żadnej Polki, co na pewno nie jest powodem do zadowolenia, choć pewnie we władzach PZM mało kogo to „rusza”. Dobrze jednak, że przynajmniej na Litwę ruszyło wszystko co u nas najmocniejsze i najlepsze w tych młodszych klasach. Czekamy na dobrą jazdę naszych, i gorąco im życzymy jak najlepszego występu!

WYNIKI MOTORESULTS TUTAJ

Opracowanie i foto: Alek Skoczek