Nie wszystkich ciągnie na MXoN. Gwiazdy rezygnują z Pucharu Narodów.

I znowu nikt nic nie wie co z polską reprezentacją, choć do zawodów niewiele ponad miesiąc. To znaczy my nie wiemy, reszta świata zaczyna się określać.

Czy organizacja Pucharu w trakcie rozgrywek MXGP była dobrym pomysłem (26.09)? Po imponującym zwycięstwie w Unadilla Ken Roczen stwierdził, że prawdopodobnie nie będzie rywalizował o miejsce w reprezentacji Niemiec. „Po dłuższych rozważaniach i rozmowach z Hondą zdaliśmy sobie sprawę, że Covid to wciąż trudny czas, także pod względem logistyki, części zamiennych itp. Sytuacja w Europie jest nieprzejrzysta. Oczekuje się, że wyścig się odbędzie, ale nikt nie wie, czy fani zostaną wpuszczeni na trybuny a niektórzy z najlepszych kierowców już odwołali swój przyjazd. Wyścig jest tak ważnym wydarzeniem, że należy to robić tylko wtedy, gdy okoliczności są naprawdę właściwe ”.

Jeffrey Herlings z kolei będzie na Pucharze. Będzie tam, bo on zawsze chce wygrywać, nieważne z kim. Z Glennem Coldenhoffem Herlings ma w swoim zespole kolejnego z najlepszych riderów Roana van de Moosdijk, jeśli do września odzyska sprawność. Jeśli nie, to wciąż jest w kim wybierać. Z kolei Romain Febvre zapowiedział, że nie weźmie udziału w Nations z powodu walki o tytuł mistrza świata w motocrossie. Zobaczymy, co będzie dalej.