Nowa tylna opona enduro od Metzelera z przeznaczeniem do ekstremalnej jazdy

Linia produktów MCE 6 Days Extreme została wzbogacona o nową tylną specyfikację w rozmiarze 140/80–18 opracowaną specjalnie do ekstremalnych wyścigów enduro.

Nowa tylna opona MCE 6 Days Extreme Extra Soft w rozmiarze 140/80–18 70M NHS to specjalistyczna opona odpowiednia na jednodniowe zawody i odcinki specjalne. Zawiera mieszankę bieżnika zaprojektowaną w celu zagwarantowania maksymalnych osiągów w ekstremalnych warunkach zarówno z technicznego, jak i środowiskowego punktu widzenia, dzięki czemu jest skuteczna nawet w bardzo niskich temperaturach. Dzięki wysokiemu poziomowi przyczepności Extra Soft pozwala jeźdźcom pokonywać najtrudniejsze przeszkody i łatwo wznowić jazdę nawet z miejsca, bez rozbiegu.

Specyfikacja Extra Soft, która wizualnie wyróżnia się na tle reszty gamy dzięki obecności trzech równoległych białych pasów na bieżniku, posiada nowy układ klocków, aby zapewnić optymalne osiągi nawet przy dużych kątach pochylenia, mniejsze zużycie i większą odporność na zmęczenie.

Te cechy są bardzo ważne w ekstremalnych zawodach enduro, w których opona poddawana jest cyklicznym i wielokierunkowym deformacjom. Mieszanka jest również całkowicie nowa, oparta w 100% na sadzy i wysoce sprężysta co oznacza, że jest zdolna do pochłaniania energii odkształcenia. Posiada również bardzo szerokie zastosowanie: pracuje nawet w bardzo niskich temperaturach.

Przednia opona jest dostępna w różnych rozmiarach trzech wersjach: standardowej, miękkiej i super miękkiej. Tył jest dostępny w dziewięciu rozmiarach podzielonych na pięć różnych wersji: standardową, średnią, miękką, super miękką i nową, bardzo miękką.

inf. prasowa Metzeler