Nowe terminy MXGP, inauguracja w czerwcu na torze Orlyonok w Rosji

Infront Moto Racing opublikował kolejny komunikat o aktualizacjach kalendarza FIM Motocross World Championship 2021 roku. Z powodu globalnej pandemii Covid-19 podjęto decyzję o opóźnieniu nadchodzącego sezonu.

Mistrzostwa Świata FIM Motocross rozpoczną się w Orlyonok wraz z MXGP Rosji w dniach 12-13 czerwca. W zaktualizowanym kalendarzu pojawił się MXGP Wielkiej Brytanii w Matterley Basin w dniach 26-27 czerwca, a następnie MXGP Włoch na legendarnym torze Maggiora w dniach 3-4 lipca. MXGP na Łotwie, MXGP w Holandii i Czechach rozegrane zostaną w lipcu, po czym riderzy przeniosą się na głębokie piaski Lommel podczas sierpniowego MXGP we Flandrii. MXGP następnie przeniesie się do Szwecji w dniach 14-15 sierpnia, a następnie rozegrany zostanie MXGP w Finlandii i MXGP w Turcji. Najnowszym dodatkiem do kalendarza wyścigów 2021 jest MXGP Sardynii, z popularnym ośrodkiem treningowym Riola Sardo, który będzie gospodarzem 11. rundy MXGP a także Mistrzostw EMX65 i EMX85 odbywających się w ten sam weekend. Następnie mistrzostwa będą kontynuowane w MXGP Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Trentino w październiku, a miejsce dla Grand Prix Francji zostanie wkrótce potwierdzone. Następne miejscówki to Argentyna w dniach 13-14 listopada, a potem MXGP Azji i Indonezji w dniach 27-28 listopada i 4-5 grudnia.

W międzyczasie 26 września odbędzie się Monster Energy FIM Motocross of Nations, zgodnie z pierwotnym planem, a włoski tor w Mantui zostanie potwierdzony jako gospodarz tego prestiżowego wydarzenia. W nadchodzącym sezonie będzie używany ten sam format wyścigu, co w zeszłym roku co oznacza, że MXGP i MX2 będą rozgrywane w niedzielę, a EMX i WMX w sobotę. Decyzja o uruchomieniu formatu jednodniowego została podjęta ze względu na napięty harmonogram wyścigów, aby dać więcej czasu na regenerację zawodnikom i personelowi.
Infront Moto Racing ma nadzieję, że dzięki niedawnemu opracowaniu szczepionki będzie można wreszcie powitać z powrotem kibiców w miesiącach letnich, co jest bardzo ważne dla naszego ukochanego sportu. Chcielibyśmy podziękować FIM, FIM-Europe, wszystkim organizatorom i federacjom, a także zespołom, zawodnikom, partnerom i fanom za ich nieustające wsparcie i zrozumienie, ponieważ MXGP pozostaje zaangażowane w zapewnienie kolejnego sezonu wyścigów!

fot. MXGP