Nowy gracz na mapie polskiego cc, enduro i superenduro – Tur-Mot z Turku

Kilka dni temu w relacji z Buczka napisaliśmy o porozumieniu gospodarzy trzech torów: w Buczku, Kleszczewie i właśnie w Turku.

Miejski Klub Motorowy Tur-Mot z Turku istnieje od 75 lat, a jego powstanie datowane jest na rok 1946. To wtedy pojawiła się pierwsza myśl o powołaniu klubu, a jego ówczesnym założycielem był Stanisław Michel, który całe swoje życie poświęcił tej dziedzinie sportu. MKM jest drugim z najstarszych klubów Motocyklowych w Polsce.

Warto podkreślić, że Klub w swojej historii uzyskał wysokie notowania, ponieważ zdobył II miejsce w Mistrzostwach Strefy Południowo-Zachodniej oraz V miejsce w Mistrzostwach Polski w Trialu w klasyfikacji klubowej. W barwach klubu jeździ wielu utalentowanych zawodników, którzy osiągają bardzo dobre wyniki.

Jakiś czas temu Tur-Mot otrzymał od włodarzy gminy Władysławów w użytkowanie tor zlokalizowany w Russocicach, przez wiele lat nie modernizowany. W bieżącym roku Zarząd Klubu unowocześnił swój obiekt dzięki wsparciu sponsora – firmy Budros Pompy Ciepła. Te działania sprawiły, że tor jest jednym z najciekawszych torów w regionie, a jazda po nim daje zawodnikom szansę pokazania najwyższych umiejętności.

Rusocice to także miejsce regularnych treningów i cyklicznych zawodów motocyklowych, jak miało to miejsce kilkanaście dni temu. 7 listopada MKM TUR-MOT zorganizował trening crosscountry & superenduro z pomiarem czasu pn. „Pogoń za Turem”. Zawodnicy walczyli w kategoriach Hobby, Expert, Młodzik oraz Junior. Łącznie udział wzięły 52 osoby.

W pierwszej kolejności zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy, a następnie pogoń za Turem rozpoczęli sportowi seniorzy. Zwycięzcy poszczególnych zmagań otrzymali puchary. Poczynania zawodników śledziła licznie przybyła publiczność. Wspaniała organizacja imprezy przerosła oczekiwania uczestników, bo jak sami podkreślali pozytywne zaskoczenie towarzyszyło do samego końca ich wizyty na torze.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu samych zawodników oraz firmy Budros Pompy Ciepła, za co należy się wielki szacunek. Warto podkreślić, iż riderzy po treningu mogli skosztować aromatycznej i gorącej grochówki, a najmłodsi zawodnicy ogrzać się przy ognisku piekąc kiełbaski.

Zarząd MKM TUR – MOT składa serdeczne podziękowania partnerom imprezy: Pani Elżbiecie Klanowskiej wójta gminy Władysławów, sponsora firmy Budros Pompy Ciepła, ochronie medycznej, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy. Składamy też podziękowania na ręce zawodników za emocjonujący pokaz, a publiczności za przybycie oraz doping.

fot. MKM Tur-Mot