Nowy sezon, nowe gumy. Zaczynamy testy MAXXIS MAX ENDURO

Choć zima jeszcze straszy, to nowy sezon off-roadowy rozkręca się!, Temperatury może jeszcze niezbyt komfortowe, ale waruneczek w terenie jest naprawdę wyborny. Dla nas w X-cross wjazd w wiosnę 2021 wiąże się z wjazdem na testowych oponach, jakim jest ciekawy zestaw od Maxxisa.

Kiedy dni było krótkie, a wieczory naprawdę długie i sen z powiek spędzają szalejąca zima, nawiązaliśmy kontakt z firmą AR Moto , która zajmuje się prowadzeniem centrum quadowego, a także centrum opon do jednośladów oraz quadów. To ludzie z pasją, którzy zaproponowali nam, abyśmy w sezonie lepiej poznali produkty takich marek jak Maxxis, CST i Mitas.

NA START MAXXIS

Na początku marca otrzymaliśmy pierwszą paczkę do testów, w której znalazły się aż trzy opony z rodziny Maxxis MAXXENDURO, których już samo oznaczenie zachęca do wypadu w teren! Dostarczony pakiet to przedni MAXXIS MAXXENDURO M7332F 90/90-21 oraz dwie gumy 140/80-18 na tylne koło w wersji SOFT i HARD. Na pierwszy ogień na obręcz wrzuciliśmy wersję opracowaną do Hard Enduro, czyli wykonanego z miękkiej mieszanki MAXXENDURO M7314-K

W następnej fazie testów przyjrzymy się lepiej twardej gumie MAXXENDURO M7324 W obu przypadkach opona będzie współpracować w tyle z system Tubliss. Przód natomiast z moussem. Pierwsze jazdy z Maxxisami na pokładzie już za nami, a jeszcze sporo mth przed nami. Wrażeń spodziewajcie się w majowym wydaniu magazynu X-Cross.

fot. Łukasz Kręcichwost