Nowy X-cross… dzisiaj Warszawa, jutro cała Polska!

Jeszcze kilka lat temu o tej porze roku trwał w najlepsze zimowy sen naszych riderów. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej, ruch na torach kwitnie, jakby to był środek sezonu. Co prawda nie w Polsce, ale naszych jeźdźców można spotkać we Włoszech, w Hiszpanii, Holandii a nawet na Węgrzech. Jednym słowem dzieje się… I o tym przeczytacie w najnowszym wydaniu X-cross.

A dokładnie? Zaczynamy od relacji: byliśmy w Krakowie na MŚ Superenduro, na których ponownie powitaliśmy Tadka Błażusiaka. Bacznie obserwowaliśmy wydarzenia na Rajdzie Dakar, gdzie znakomicie zadebiutował Maciek Giemza (nasza okładka). Piszemy także o „lepieniu bałwana” przez endurowców w Kozienicach, w Riola przyjrzeliśmy się kondycji gwiazd MXGP na Mistrzostwach Włoch (startowali także Polacy), odwiedziliśmy także tor w Alghero na Sardynii.

Skrupulatnie odnotowaliśmy wydarzenia na AMA SX oraz to wszystko, co wydarzyło się na zgrupowaniu Akademii ORLEN Team w Hiszpanii. Piszemy także o ADAC, o tym co było i co nas czeka. Nie zabrakło rozmów z tuzami MX, specjalnie dla nas udzielili wywiadów Tony Cairoli, Eli Tomac, Max Nagl (ze zdjęciem Jasikonisa, przepraszamy za błąd) i Arminas Jasikonis.

W najnowszym X-cross przeczytacie także historię rozgrywek FMX (najbliższe już w marcu w Krakowie), o „wyścigu zbrojeń” fabrycznych teamów, o nowej inicjatywie skierowanej do polskich dziewczyn offroadowych i o rewolucji w światowym enduro, których autorem jest KTM. Nie zabrakło porad i testów: na warsztat wzięliśmy opony Gibson, kaski z MIPS-em i kamery GoPro (polecamy krótki kurs obsługi tych sprzętów), w obszernym artykule omawiamy regulaminy MX na rok 2018 (motoresults.pl) i radzimy, jak przygotować się do startów nie tylko w mistrzowskich zawodach.

Dużo miejsca poświęciliśmy rodzimym zawodnikom i ludziom związanym z motocyklową branżą. O swoich planach opowiadają: Maks Chwalik, Artur Brosch (Penrite), Krzysztof Biesiekirski, Oskar Kaczmarczyk, Karol Kruszyński, Damian Kojs, Czarek Lewko, Damian Magierowski, Gabriel Chętnicki, Paskal Myhan, Rafał Bracik, Luis Carstens, Paweł Wizgier, Paweł Szturomski, Julka Jarmołkowicz, Bartłomiej Jurkiewicz, Karolina Jankowiak, Dawid Mordasiewicz, Kuba Kucharski, Marek Kończyło (71 MX School), Zuzanna Kąciak, Wojtek Kucharczyk, Wiktor Jasiński, Mikołaj Stasiak, Damian Bogucki (Cegielnia), Maciek Więckowski, Mrągowskie Stowarzyszenie Młodzieży, Igor Zienkiewicz, Damian Bykowski, Jarosław Piwnicki (Moto Klub Lidzbark Warm.), Darek Rapacz, Dawid Zaremba. Jednym słowem jest co czytać!