Od granicy w Goerlitz to tylko 206km! Musisz tam być dla Tadka i Dominika

W najbliższy weekend (30.10.2021) ostatni przystanek FIM Hard Enduro. Kultowy niemiecki 24MX GetzenRodeo ma stać się tworzącym historię polem bitwy dla najlepszych na świecie zawodników Hard Enduro.

Z zaledwie trzema punktami różnicy pomiędzy Billym Boltem (Husqvarna) i Manuelem Lettenbichlerem (KTM) w klasyfikacji mistrzowskiej, będziemy świadkami walki na „śmierć i życie”. Chociaż Billy ma niewielką przewagę to jeśli Mani wygra, Bolt musi zająć drugie miejsce.

Dlatego Mani, mimo że zajmuje drugie miejsce w tabeli, jest prawdopodobnie w korzystniejszej pozycji. Wszystko, co może zrobić, to ścigać się po zwycięstwo i mieć nadzieję, że ktoś stanie między nim a Billym, aby przechylić szalę zwycięstwa na jego korzyść.

Tak więc największe szanse mają zarówno Bolt, jak i Lettenbichler ale na przykład Wade Young (Sherco) jest jedynym riderem z matematyczną szansą aby także wygrać. Jeśli zdobędzie 17 punktów przewagi nad Boltem zostanie królem. Mieszać jednak będą na torze Young, Mario Roman, Jonny Walker i Alfredo Gomez. To ich ostatnia szansa, by zabłysnąć w 2021 roku.

24MX GetzenRodeo to dwa wyścigi w jednym. Mamy poranny GetzenRace i popołudniowy wyścig GetzenChamp. 15-tu najlepszych z pierwszego pojedzie w finale.
Wyścigi będą transmitowane na żywo w Red Bull TV. Tak, zgadza się, pełna, nieprzerwana transmisja oznacza, że możesz zaprosić swoich kumpli – tego nie można przegapić!
Oglądaj na żywo w Red Bull TV

Rozkład jazdy
10.00 – 12.00: GetzenRace
14.00: GetzenChamp (80min +1 Lap)
15:45: Prize Giving Ceremony

Punktacja

1. Billy Bolt (Husqvarna) 87pts
2. Manuel Lettenbichler (KTM) 84pts
3. Wade Young (Sherco) 70pts
4. Mario Roman (Sherco) 61pts
5. Jonny Walker (Beta) 55pts
6. Alfredo Gomez (Husqvarna) 53pts
7. Michael Walkner (GASGAS) 37pts
8. Teodor Kabakchiev (Husqvarna) 28pts
9. Taddy Blazusiak (GASGAS) 26pts
10. Dominik Olszowy (Husqvarna) 23pts