Opony OE Mitas E-07 na wyposażeniu motocykli KTM 690 ENDURO R 2019

KTM Sportmotorcycle wybrała Mitas, członka grupy Trelleborg, na dostawcę opon do oryginalnego wyposażenia (OE) swojego modelu 2019 KTM 690 ENDURO R.

E-07 jest pierwszym modelem opon Mitas, który został wybrany przez KTM. To dla nas ogromna radość, że nasze opony zdobyły zaufanie oraz uznanie tak ważnego producenta motocykli. Wierzę, że ten projekt da wspaniały początek naszej współpracy” – mówi Ksenija Bitenc, kierownik oddziału Mitas Motorcycle Tires.

Efektem konsultacji specjalistów jednej i drugiej firmy jest opona E-07 dedykowana wszystkim motocyklistom pragnącym połączyć jazdę po asfalcie z tą po leśnym szlaku. KTM 690 ENDURO R 2019 jest aktualnie wyposażany w przednią oponę Mitas E-07 90/90-21 oraz tylną 140/80-18. Model E-07 jest znany jako prawdziwa szosowa/terenowa opona 50/50 osiągająca imponujące wyniki podczas jazdy terenowej.

Odporne na ścieranie warstwy opony oraz optymalne osiągi na drodze jak i w terenie sprawiają, że E-07 jest jedną z najbardziej popularnych opon typu dual sport. Wersja Dakar – oznaczona żółtym paskiem – ma sztywniejszy karkas oraz jest odporniejsza na rozdarcia i rozcięcia, idealnie sprawdza się przy wyższych obciążeniach, dłuższych przejażdżkach oraz w ekstremalnych warunkach.

fot. Mitas