Original by Motul, czyli Rajd Dakar 2020 dla najodważniejszych

Jest to kategoria, w której motocykliści nie otrzymują absolutnie żadnej pomocy, muszą samemu dbać o sprawność swoich motocykli i własnoręcznie naprawiać wszelkie mechaniczne usterki.

Mają oni przydzielone miejsce na polu biwakowym, a swoje rzeczy osobiste i narzędzia mogą przechować w jednej skrzynce umieszczonej we wspólnym samochodzie ciężarowym, który czeka na końcu każdego etapu.

Anastsia Nifontova

Przypomnijmy, że rok temu w Original by Motul wystartowała Anastasia Nifontova ( z zawodniczką swego czasu zamieściliśmy obszerny wywiad w X-cross), która zajęła świetne, 10 miejsce. Pomogło jej doskonałe przygotowanie fizyczne i dogłębna znajomość swojego motocykla (Nifontova jest na co dzień głównym dealerem Husqvarny w Rosji). Dodajmy, że w tej kategorii na 34 startujących zawodników, do mety dojechało tylko 16.

Motul Camp

W stawce 40 śmiałków Original by Motul 2020 do grona faworytów należeć będą tegoroczny zwycięzca Holender Edwin Straver, a także były mechanik wielkiego Cyrila Despres, nowicjusz w kategorii Benjamin Melot, 21. w klasyfikacji generalnej minionej edycji, Emanuel Gyenes z Rumunii (14. w 2016, 23. w 2018) i Arnold Brucy, drugi w kategorii w tym roku. Polskę reprezentować będzie Krzysztof Jarmuż (KTM), który powraca do Dakaru po kilkuletniej przerwie.

fot. Motul