ORLEN Team po pierwszym etapie Baja Aragón: polscy motocykliści w czołówce

Zawodnicy ORLEN Team w piątek rozpoczęli rywalizację na hiszpańskich drogach w ramach 36. edycji Baja Aragón.

Z dobrej strony pokazali się Adam Tomiczek i Maciej Giemza. Motocykliści ORLEN Team plasują się odpowiednio na 4. i 9. pozycji. Dodatkowo zarówno Adam, jak i Maciej znajdują się na podium klasyfikacji juniorów (2. i 3. miejsce). Podczas pierwszego dnia zmagań zawodnicy pokonali dwa odcinki specjalne o długości 164.78 km i 86.74 km.

Adam Tomiczek: Trasa była mocno rozbita przez samochody które startowały przed nami. W tym roku nie ma prologu, więc startowaliśmy według numerów przyznanych na liście startowej, co dosyć znacząco utrudniło jazdę. Musiałem zmagać się zarówno z tumanami kurzu jak i wolniejszymi zawodnikami. Jutro będę już w lepszej sytuacji.

Maciek Giemza

Maciek Giemza: Pokonaliśmy wczoraj ok. 450 km łącznie z dojazdówkami, więc całkiem sporo, jak na małe motocykle. Trasa była dosyć szybka. Czasem zaskakiwał nas przelotny deszcz, przez który robiło się bardzo ślisko. Jechałem dziś równo, a motocykl dobrze się spisywał. Oby dzisiaj podgada dopisała.

W klasyfikacji motocyklistów prowadzi Michael Metge, przed Juanem Pedrero. W sobotę zawodnicy ponownie przejadą dwa odcinki o łącznej długości 251,52 km, które wyłonią zwycięzców Baja Aragón.

fot. ORLEN Team