Oskar Kaczmarczyk gotowy na SE

Już w tę sobotę oczy całego światka SuperEnduro skierowane będą na krakowską Tauron Arenę, gospodarza inauguracyjnej eliminacji Mistrzostw Świata SuperEnduro 2018! Zapowiada się totalnie zaciekła rywalizacja, bo w szeregach klasy Prestige zobaczymy największe gwiazdy SE.

Mistrzostwa Świata w Krakowie to także mocna stawka juniorska, w której nie zabraknie takich polskich nazwisk, w tym najlepszego Juniora Mistrzostw Polski SuperEnduro – Oskara Kaczmarczyka.

Oskarze, ten sezon będzie dla Ciebie już…

…trzecim w cyklu Mistrzostw Świata. Rok temu do rywalizacji w Krakowie przystąpiłem po ostrej kontuzji, w Niemczech walczyłem z grypą, przez co sezon ubiegły był najgorszy w mojej karierze. Mam nadzieję, że w tym roku będzie lepiej.

Na czym pojedziesz w Krakowie?

Oczywiście wystartuję na motocyklu KTM od KTMSKLEP.PL – model 250 EXC TPI 2018. Jest ze mną niewiele ponad miesiąc, ale w tym czasie wylatałem już trochę motogodzin, odpowiednio zestroiliśmy zawieszenie i mogę stwierdzić , zdążyliśmy się zgrać.

Jak oceniasz swoje przygotowanie i jakie jest Twoje nastawienie do rywalizacji w nowym cyklu?

Bardzo dużo trenowałem, zarówno kondycyjnie, jak i na motocyklu. Wszystko okaże się już w Tauron Arenie. Konkurencja też nie spała i runda w Krakowie będzie okazją do tego, żeby określić, kto jaki progres poczynił. Pełne trybuny własnej publiczności dodają sił, ale także delikatna presja. Mogę jednak zapewnić, że dam z siebie wszystko.

Klasa Prestige 2018 zapowiada się najmocniejsza w historii. Jak oceniasz swoich rywali w klasie Junior?

Wydaje mi się, że tak jak w klasie Prestige, tak samo w klasie Junior stawka jest rzeczywiście mega Na liście startowej widzimy wielu zawodników z Mistrzostw Świata Enduro, którzy są naprawdę szybcy.

Oski, dzięki za rozmowę. Widzimy się więc w Tauronie już w najbliższą sobotę. Trzymaj gaz, a my w X-cross będziemy trzymać kciuki na maxa!

Dziękuję bardzo!