Oskar Kaczmarczyk – na sezon 2021 spogląda z optymizmem

Start sezonu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro zbliża się wielkimi krokami! Już w ten weekend wystartuje Extreme XL Lagares. Oskar Kaczmarczyk, nad którym X-Cross pełni medialny patronat, zawalczy w kilku wybranych eliminacjach tej serii, w tym m.in. w czerwcowym Erzberg Rodeo. Dla Oskara nie będzie to pierwszy sezon pełen wielkich wyzwań, ale pierwszy… na motocyklu GASGAS. Za sterami swojej czerwonej strzały Oski został ostatnio przyłapany na treningu na obiekcie w Dąbrowie Górniczej. Zapraszamy do oglądania!

Przypomnijmy – bronią Oskara w sezonie 2021 będzie dwusuwowy GASGAS EC 300, który korzysta z technologii wtrysku paliwa. Od momentu transferu Oskara z pomarańczy na czerwień, minęło już kilka ładnych tygodni, w trakcie których numer #6 zdążył się już solidnie oswoić z nową maszyną i teraz nie marnuje czasu, tylko konsekwentnie przygotowuje się do rywalizacji!

Czas płynie niesamowicie szybko. Już 7 maja ruszy pierwsza runda Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro. Odbędzie się ona w Portugalii, gdzie niestety nie zdołam się pojawić, ale cieszy mnie fakt, że po prostu cykl wystartuje. Żyjemy w trudnej rzeczywistości i miałem duże obawy, że Mistrzostwa Świata nie ruszą, ale póki co jest dobrze! Niestety gorzej z Mistrzostwami Polski Hard Enduro. Miał być nowy, świetny cykl, a już są komplikacje. Z powodu pandemii dwie z trzech rund odwołano. Mam nadzieję, że skończy się na ich przełożeniu na inny termin oraz że trzecia odbędzie się bez trudności w pierwszym terminie. Co do moich startów w Mistrzostwach Świata, to spośród 8 rund chciałbym wystartować w 4, a przy naprawdę korzystnych wiatrach w 5 rundach. Mowa o austriackim Erzbergu, włoskim Abestone Hard Enduro, Hero Challenge, do którego dojdzie w Dąbrowie Górniczej, niemieckim Getzenrodeo i Hixpanii Hard Enduro. Ta ostatnia jest pod dużym znakiem zapytania, ale kto wie. Póki co trenuję i mentalnie nastawiam się na Erzberg. Uwielbiam tę imprezę ze względu na całą oprawę, jak i walkę z Żelaznym Gigantem. Z moim GASGAS EC 300 dogaduję się świetnie i naprawdę lubię ten motocykl.” – Oskar Kaczmarczyk.

Oskarowi życzymy więc owocnych przygotowań, powodzenia, a Was zapraszamy do obejrzenia małej galerii foto z Oskarem moto w rolach głównych!

KALENDARZ MISTRZOSTW ŚWIATA HARD ENDURO 2021
RUNDA 1: Extreme XL Lagares – Portugalia, Maj 7/8/9
RUNDA 2: Red Bull Erzbergrodeo – Austria, Czerwiec 3/4/5/6
RUNDA 3: Abestone Hard Enduro – Włochy, Lipiec 10/11
RUNDA 4: Red Bull Romaniacs – Rumunia, Lipiec 27/28/29/30/31
RUNDA 5: Red Bull TKO – USA, Sierpień 13/14/15
RUNDA 6: HERO Challenge – Polska, Wrzesień 11/12
RUNDA 7: Hixpania Hard Enduro – Hiszpania, Październik 1/2/3
RUNDA 8: GetzenRodeo – Niemcy, Październik 29/30

fot. www.gasgas-sklep.pl