Oskar Waligóra #998 w Top 5 Amator Mistrzostw Hard Enduro Rumunii

W poniedziałek decyzja o starcie w zawodach zapadła w ostatniej chwili. Wyjazd we wtorek, rejestracja na miejscu około 22-ej.

Oskar dostał ostatni numer co wiązało się ze startem z ostatniego miejsca. Pierwszy dzień korek na prologu miał wpływ na jego ostateczny wynik. Dzień drugi to 100km do przejechania, w połowie trasy poważna gleba i kontuzja śródstopia. Decyzja – startuje mimo to w kolejnym dniu.

Dzień trzeci walka z bólem, mimo to Oskar melduje się na mecie na trzecim miejscu. Dzień czwarty – ostra walka o podium, mała pomyłka na trasie i spadek na piąte miejsce w generalce. Jest to mega wynik jak chyba na najmłodszego zawodnika (15 lat) tej imprezy. Był to jednocześnie debiut w tego typu zawodach na motocyklu KTM300.

Oskar wcześniej startował i reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata Super Enduro 2021/2022 Kids Race w Łodzi i Budapeszcie, gdzie w klasie 85 zdobył drugie miejsce. Zwycięzca zawodów Motocykle Lublin Enduro Race, Challenge Hard Enduro, Enduro Winter Race, pierwsze miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji Country Cross w Zaskov. Sporo jak na tak młodego ridera. Jest zawodnikiem klubu BKFM Flow. Planowane straty w kolejnych imprezach Super Enduro i Hard Enduro Polska i Europa.

Fot. Marius Dinca, Bartłomiej Waligóra