Ostatnie wieści ze sztabu organizatorów Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro

Stale rośnie lista producentów, zespołów, światowej klasy riderów i amatorów chcących wystartować w inauguracyjnym wyścigu w Portugalii. Reprezentowanych jest już 13 krajów, zgłosiły się także fabryczne zespoły Sherco, KTM, Husqvarna, Beta, GASGAS i Yamaha.

Red Bull KTM Factory Racing jest reprezentowany przez Manuela Lettenbichlera, gwiazdę serii 2019 i zwycięzcę wyścigu Red Bull Romaniacs w 2020 roku. Sherco Factory Racing wystawia duet pretendentów do tytułu w osobach Mario Romana i Wade Younga. Trio Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing składające się z Billy’ego Bolta, Grahama Jarvisa i Alfredo Gomeza również będzie groźnym konkurentem dla pozostałych uczestników Mistrzostw. Bolt jest mistrzem WESS 2018, a Jarvis to po prostu legenda Hard Enduro. Wszyscy czekają na debiut Bety, ktorą dosiądzie Jonny Walker. GASGAS Factory Racing również wyglądają dobrze dzięki mieszance doświadczenia i młodości. Taddy Błażusiak jest zawsze głodny sukcesu, a Michael Walkner to młody austriacki jeździec, na którego trzeba uważać. Na Yamasze pojedzie niezwykle utalentowany Pol Tarres. TTR Squadra Corse wystawia trzyosobową drużynę Travisa Teasdale, Kevina Gallasa i Azzaliniego Alessandro na maszynach GASGAS. Jarvis Husqvarna Racing – zarządzany przez Grahama Jarvisa – to także nowy zespół, na który warto zwrócić uwagę w 2021 roku. Wśród pięciu zawodników znaleźli się Bułgar Teodor Kabakchiev i Brytyjczyk Will Hoare, Jonathan Richardson, Sam Winterburn i Grant Churchward.

Przypominamy że dla tych, którzy chcą być liczeni w oficjalnej klasyfikacji mistrzostw rejestracja jest cały czas otwarta. Do rejestracji wymagana jest licencja FIM International Enduro. Zawodnicy mogą je otrzymać od swoich federacji narodowych. Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro rozpoczną się od Extreme XL Lagares w Portugalii w dniach 7-9 maja.

fot. GasGas