Patrycja Komko&Friends zaprasza dziewczyny na trening w Skrzypcu

Za nami pierwsza odsłona enduro treningu dla dziewczyn Camp No 1, który odbył się w Winowie. W praktyce okazało się, że nasze spotkanie treningowe nie mogło mieć przebiegu klasycznego szkolenia motocyklowego.

Masę aspektów jakie należy przetrenować i omówić nie mieści się w ramach czasowych jednego dnia tym bardziej, że miałyśmy na względzie przede wszystkim zapoznanie dziewczyn z trasą niedzielnych zawodów Cross Country Ipone Series. Mimo ograniczonego czasu udało nam się bardzo konstruktywnie przejechać całą trasę i na poszczególnych trudnych elementach przetrenować technikę jazdy.

Dziewczyny okazały się bardzo zawzięte i pracowite, i nie uległy ciśnieniu zawodów co miało odzwierciedlenie w samym ściganiu. Wszystkie ukończyły zawody z co najmniej trzema okrążeniami. Dla porównania najlepsza zawodniczka klasy WOMEN licencja zrobiła 4 okrążenia. Kolejne spotkanie Camp No 2 już w najbliższą sobotę a będzie ono poprzedzać niezwykle trudny niedzielny wyścig III rundy Ipone Series. Poprzeczka zostanie zawieszona nieco wyżej niż w Winowie.

Charakter trasy tym razem bardziej zbliżony do hard enduro. Mimo to w sobotę postaramy się przygotować dziewczyny jak najlepiej do zmierzenia się z trudami trasy. Tym razem pokażemy parę ćwiczeń, które będą mogły wykonywać u siebie na „podwórku”. Na pewno bardzo istotnie poprawią ich technikę jazdy niezbędną do ścigania się w zawodach. Po wyczerpujących ćwiczeniach szybkiej jazdy przejdziemy do zapoznania z trasą zawodów. A będzie co poznawać, bo w Skrzypcu jest najeżona elementami extreme jak również masą naturalnych pułapek takich jak zjady, podjazdy, wąskie ścieżki, belki, korzenie i głęboki piach.

Ważne będzie zapoznanie z warunkami tutejszego terenu bo jest on bardzo zmienny, poza tym w jednym wyścigu wystartuje łącznie blisko 300 zawodników. Oznacza to spory ścisk na pierwszych okrążeniach więc łatwo nie będzie, a znajomość trasy i wybór właściwej ścieżki bardzo ułatwi udział w zawodach. Spotykamy się w sobotę 28.04.2018 o godzinie 10.00 w żwirowni Skrzypiec koło Prudnika (patrz drogowskaz Camp No 2). Zapraszamy również dziewczyny, które jeszcze nie brały udziału w naszym treningu a są zainteresowane dyscypliną enduro i cross country.

Wpisowe na Camp to 100zł, w cenie posiłek i napoje w trakcie treningu. Istnieje możliwość zapisania się na miejscu bez wcześniejszego zgłoszenia. Wpisowe na zawody 125 zł, najlepiej zapisać się wcześniej online, gdyż liczba startujących jest ograniczona do 300, a na dzień dzisiejszy jest już zgłoszonych 267 zawodników.

ZGŁOSZENIA TUTAJ

tekst: Patrycja Komko, fot. www.sportoweopole.pl, ARC