Pełnia sezonu amerykańskiego motocrossu – Circle K High Point National

Dawno nie zaglądaliśmy na zawody z serii AMA National Championship 2019. A tam w sobotę rozpoczyna się czwarta runda rozgrywek, sponsorowana przez Circle K (to nowość w tym roku, że każde z zawodów mają innego sponsora tytularnego).

Tym razem riderzy ścigać się będą w Pensylwanii na pięknym, szybkim i technicznym torze High Point. Aktualnie w klasyfikacji 450 prowadzi Ken Roczen przed Eli Tomackiem, który w Thunder Valley stracił pozycję lidera. Trzeci jest Zach Osborne wyprzedzając Marvina Musquina wyprzedzając Jasona Andersona i Coopera Webba. Z kolei w 250 trwa zażarta walka pomiędzy Cianciarulo, Cooperem, Ferrandisem i Nicholsem.

A teraz parę słów o Greene County’s High Point Raceway. Miejsce niezwykle urokliwe z naturalnymi górkami i dolinkami. Żadna część tego toru nie jest całkowicie płaska, co czyni go prawdziwym wyzwaniem i co sprawia, że jest trudny i wymagający. Jednocześnie został zaprojektowany tak, aby widzowie mieli maksimum frajdy z oglądanych wyścigów, dlatego najbardziej atrakcyjne skoki usytuowano w miejscu, gdzie zbiera się największa widownia. Obiekt powstał w 1976 roku z inicjatywy rodziny Holbertów. Zaprosiła ona pioniera off-roadowego Dave’a Coombsa na do swoją farmę w Mt. Morris aby sprawdzić, czy dałoby tam radę wybudować tor motocrossowy. No i jak widać, dało… Dziś jest to kultowe miejsce amerykańskiego MX.

fot. ARC