Pierwsze info o Sześciodniówce (ISDE)

Już po raz 92. zostaną w tym roku rozegrane Mistrzostwa Świata Six Days Enduro. Tym razem zawodnicy pojadą we francuskim Brive-la-Gaillarde (28.08/2.09). Choć do imprezy pozostało pięć miesięcy to już mamy pierwszą, wstępną listę zgłoszeń, a na niej blisko 700 jeźdźców!

Wśród nich, rzecz jasna, obrońcy tytułu-Amerykanie. Na zawody przybędzie potężny kontyngent Szwedów (16 zawodników, w tym trzech startujących w klasie Junior FIM World Trophy), silna ekipa z Australii (13 jeźdźców w tym reprezentacja Kobiet).

Oczywiście najliczniej reprezentowana będzie Francja (200 zawodników). Jak już wspomnieliśmy, na liście jest 700 pretendentów do mistrzowskiego tytułu, ale ostatecznie wystartuje w mistrzostwach ich 650-ciu. Kto? O tym dowiemy się w czerwcu. Równolegle z ISDE zostanie rozegrana FIM Enduro Vintage Trophy obejmująca test przyśpieszenia, próbę cross i enduro. Czy w tym roku pojadą Polacy? Oficjalnych komunikatów brak. Ale wg. naszych przecieków PZM tym razem odpuści. Ubiegłoroczne wyniki najlepsze nie były…

fot. KTM