PIERWSZE SPOJRZENIE: Kuloodporne gogle Leatt 6.5 VELOCITY

Leatt coraz mocniej rozpycha się łokciami w świecie producentów zajmujących się produkcją odzieży off-roadowej. Po ortezach, stabilizatorach karku, przyszła pora na komplety odzieży enduro / mx i kaski, które doczekały się właśnie dopełnienia w postaci gogli. Leatt 6.5 Velocity, jak nazywa się najnowszy produkt brandu z RPA, jest już z nami i nawija wspólne kilometry w terenie.

Do rozszerzającego się prężnie off-roadowego ekwipunku Leatt dołączyły przed kilkoma tygodniami gogle, wnoszące do segmentu gogli enduro / MX pewnego rodzaju powiew świeżości. 17 wariantów kolorystycznych, 9 opcji szkieł (lustrzane i dymione) ze 170-stopniowym polem widzenia, szeroki, doskonale utrzymujący gogle na kasku pasek z silikonowym wsparciem i to, co najważniejsze – szybka wykonana z materiału kuloodpornego, zgodna z wojskowym standardem balistycznym. Skoro powstrzyma kule, to gałęzie i kamienie eksplodujące spod kół rywali, z pewnością im niestraszne!

Leatt 6.5 Velocity charakteryzuje także wysoki poziom nieparowania, na co bez wątpienia wpływ ma struktura samej szybki, stanowiąca połączenie grubej szybki kuloodpornej 2,7mm z wewnętrzną szybką z polimeru i rozdzielającą je uszczelką o grubości 3 mm.

Gogle jak na produkt dedykowany do off-roadu przystało posiadają mocowanie na zrywki, a także mogą zostać doposażone w roll-off.

Mocną stronę gogli jest także cecha szybki, zapewniająca samooczyszczanie w trudnych warunkach atmosferycznych, co można by porównać do efektu niewidzialnej wycieraczki, a także sposób samego montażu / demontażu szkieł. Ich wymiana w Leatt to kwestia kilku sekund, dzięki konstrukcji specjalnych zaczepów.

Miękka pianka o trzech gęstościach odpowiada za poczucie komfortu, a przede wszystkim skutecznie chłonie pot, blokując przy tym drogę kropli potu z czoła w stronę oczu.

Całość sprawia wrażenie niezwykle solidnej, jest doskonale wentylowana i nawet podczas wolniejszych tematów Hard Enduro, mija naprawdę sporo czasu, zanim postanowi się zarzucić gogle na tył kasku. Parowanie przebiega na obrzeżach szkieł, przez co wizja w głównej części wizjera jest niezakłócona, dzięki czemu gogle mogą być dłużej na nosie, niż na kasku.

Więcej o goglach Leatt 6.5 Velocity przeczytacie w majowym wydaniu X-Cross.

Cena: 329 – 379 zł (ze względu na wariant szkieł). Produkt testowy dostarczyła nam firma sklep.olekmotocykle.pl