Pirelli wjeżdża na pudła w pierwszych międzynarodowych zawodach sezonu 2022

FIM Motocross World Championship 2021… Po raz kolejny był to triumfalny sezon dla Pirelli, zdobywcy po raz 76. tytułów mistrza świata w klasach MXGP i MX2.

Kilka tygodni temu zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch rozgrywane w Alghero i Riola Sardo na Sardynii, tradycyjna próba generalna przed pierwsza rundą MXGP. No i? I znowu sukces bowiem Pirelli umieścił swoich riderów na czołowych lokatach we wszystkich klasach. W Alghero włoska fabryka zmonopolizowała podium MX1, MX2, Supercampione i MX125. Jeremy Seewer wygrał w MX1, Jago Geerts dominował w MX2, Tim Gajser wygrał finał Supercampione.

Pirelli na czele również w rundzie finałowej w Riola. Tim Gajser wygrał wyścig MX1 przed Jorge Prado, w klasie MX2 zwycięstwo Corneliusa Tondela. Tim Gajser wygrał także Supercampione. Kilka dni temu we Francji odbył się międzynarodowy klasyk Lacapelle-Marival. W klasie MX2 triumfował Kay De Wolf, w MX1Maxime Renaux, obaj wyposażeni w opony Pirelli. Jak więc widać początek sezonu 2022 dla Pirelli znakomity.

fot. Pirelli