Pit Bike Cup czyli pogodowa ruletka na torze Głażewo. Dali radę!

  Organizatorzy Pit Bike Cup, czyli off-roadowej odmiany rywalizacji na pit bike musieli zmierzyć się w tym sezonie z ekstremalnymi warunkami. Druga runda stanęła pod znakiem zapytania, jednak mimo deszczu odbyła się jedna z dwóch serii zaplanowanych wyścigów.

  Zawodnicy pit bike pokazali bardzo dużo samozaparcia i umiejętności radzenia sobie w każdych warunkach. Te podczas Pit Bike Cup należały to bardzo wymagających. Mimo zaciętej rywalizacji w błocie, organizatorzy zdecydowali nie podejmować się przeprowadzenia drugiej serii wyścigów. Było to już drugie podejście do serii Pit Bike Cup i ponownie pechowa sytuacja pogodowa. Przypomnijmy, że tydzień temu zawody na torze w Głażewie zostały odwołane ze względu na opady deszczu i zalany tor. Podczas II rundy, sytuacja się powtórzyła.

  Zawodnicy przejechali kwalifikacje do wyścigu i pierwszą serię wyścigową. Udało się to wszystkim klasom, poza najmłodszymi zawodnikami ze Stock 90. -Bezpieczeństwo najmłodszych zawodników jest dla nas najważniejsze i jest to warunek bezwzględny. Nie możemy narażać ich na niebezpieczeństwo, mimo chęci rywalizacji. Niestety z pogodą nie wygramy, mam nadzieję że jeszcze w tym sezonie spotkamy się na torze off-road i to nadrobimy – mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. W gotowości na torze pojawiło się blisko stu uczestników, w tym 84 zawodników w ośmiu klasach i dzieci z jazd pokazowych. Stawili się reprezentanci ośrodków z całego kraju. Między innymi PitBike 51 z Leszna, najliczniejszy team. -Po prostu robimy to co potrafimy najlepiej. Off-road jest naszym konikiem, a przekazywanie dalej tej pasji okazało się świetną przygodą. Dla naszych zawodników zawody w Głażewie to świetna możliwość, by się sprawdzić.

  Mimo kapryśnej pogody bawiliśmy się świetnie, błoto nie jest nam straszne, do Leszna wracamy z pucharami i dobrymi wrażeniami- mówi Jakub Majchrzak, który na Pit Bike Cup przyjechał z 27-osobową reprezentacją. Wielkim sukcesem był wyścig połączonych klas Amator i Masters, gdzie na liniach startu ustawiło się łącznie blisko trzydziestu początkujących zawodników. Cały przebieg zawodów można prześledzić w udostępnionej na kanale klubu relacji live: https://www.youtube.com/watch?v=s48-5_66-Eo
  Zwycięzcy Pit Bike Cup w Głażewie:

  Stock 125

  1.Antoni Michalski
  2. Maksymilian Pawełczak
  3. Oskar Tuszyński

  Pit Ladies
  1. Julia Pieprzyk
  2. Daria Leba
  3. Aleksandra Turno

  Stock 150 Junior
  1. Jakub Jastrzębski
  2. Bartek Lamparski
  3. Hubert PADUCH

  Stock 150

  1. Eliasz Dawidson
  2. Oskar Pandałowski

  Super Pit
  1.Jakub Majchrzak
  2.Kacper BŁASZAK
  3.Kamil ZIMA

  Amator

  1.Oskar Szczepański
  2. Mateusz Saleta
  3.Michał Bereś

  Masters
  1. Marcin Jędrzejczyk
  2. Leszek Zemler
  3. Piotr Urban