Pit Bike wjeżdża w sezon off-road! Czas na Pit Bike Cup

Wyczekiwany start sezonu zawodniczego dla fanów off-roadowych zmagań. 26 września na torze w Głażewie odbędzie się pierwsza runda zawodów w terenie. Udział zapowiadają zawodnicy z całego kraju.

Dzieci od ósmego roku życia, młodzież, ale i zawodowcy z innych dyscyplin. Do rywalizacji staną w ośmiu klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit, Masters i Amator. Największą zmianą w nowym sezonie będzie brak maszyny startowej, a zawodnicy rozpoczną zmagania w wyścigach od startu z rękoma na kasku. Bardzo cieszę się, że w końcu spotkamy się na stracie Pit Bike Cup- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. -Tor Głażewo to kolebka dyscypliny pit bike, tu zaczynaliśmy i właśnie tu najbardziej lubimy wracać. Sezon znacznie się opóźnił, plany były zupełnie inne, ale trzeba cieszyć się z tego co mamy, a mamy dwie rundy.

Tydzień po tygodniu: 26 września i 4 października. Te daty rezerwujemy na off-road! Na Pit Bike Cup pojawią się zawodnicy z całego kraju: Leszno, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Brodnica. To jedne z najbardziej prężnych ośrodków terenowej wersji małych dwóch kółek. Na głażewski tor zjadą nie tylko pasjonaci minimotocykli. Wśród stawki zawodniczej nie zabraknie chociażby Karola Kruszyńskiego. Jako zawodnik jest już po półmetku Mistrzostw Polski w Motocrossie, gdzie walczy o podium sezonu. Jako trener pit bike nie odmówi sobie okazji do sprawdzenia poziomu swoich uczniów. – Są lekcje, przyszedł czas na sprawdzian! Start w zawodach to zupełnie coś innego. Dochodzi stres, adrenalina, trzeba opanować emocje i wykonać plan. Z przyjemnością wystartuję w Głażewie, by zobaczyć postępy zawodników. Nie będę ukrywał, że sam również z przyjemnością biorę udział w tych zawodach, a wiem że zapowiada się niezła konkurencja, więc już zacieram ręce! Wystartuję oczywiście w najmocniejszej klasie, czyli Super Pit.

W klasie Stock 150 swoich sił spróbuje zaś Eliasz “Davidson”, dziennikarz sportowy i zawodnik off-road. -Na pit bike jeździłem jeszcze bardzo mało, głównie na flat tracku, nie mniej zabawa na małych dwóch kółkach bardzo mi się spodobała. Przyjmuje wyzwanie i liczę na świetną zabawę i rywalizację w Głażewie. Do zobaczenia! Nie zabraknie też lokalnych gwiazd. Mimo planów zakończenia kariery, na tor wraca związana od samego początku z dyscypliną pit bike, Daria Leba. -Muszę przyznać, że po roku przerwy, zwyczajnie zatęskniłam. Brakuje mi tej pozytywnej adrenaliny i chętnie sprawdzę się w zawodach, bo wiem, że start zapowiada wielu nowych zawodników. Mój cel to wytrzymać cały wyścig: fizycznie i psychicznie. Tor Głażewo to miejsce za którym się tęskni i do którego się wraca. Jeżeli jeszcze Was tam nie było, koniecznie musicie to nadrobić! Na torze w Głażewie zaplanowano dwie rundy.

Pierwsza odbędzie się 26 września, druga zaś 2 października. Zmagania zawodników pit bike będzie można oglądać na żywo lub w internecie, transmisje z obu wydarzeń będą dostępne na kanale organizatora YouTube.pl/otopit. Wciąż można się zapisywać za pomocą formularza na stronie organizatora: https://otopit.pl/pitbike-pl-cup/