Po Megawacie WESS zaprasza na szóstą rundę do Hawkstone Park

Obiekt powstał w 1988 roku i jest dzisiaj kultowym miejscem, gdzie uprawia się motocross, trial i enduro.

Dzięki staraniom Paula Edmondsona, byłego mistrza świata oraz jego zespołu przygotowana została jedna z najtrudniejszych tras tegorocznej edycji WESS. Na starcie pojawi się 650 riderów, którzy przez dwa dni będą zmagać się w ten weekend.

W sobotę wydarzeniem będzie Fast Eddy Sprint Enduro (proba Motocross i Enduro) gdzie zawodnicy zawalczą o jedno z 250 miejsc w niedzielnym „Original Fast Eddy” Cross-Country. Podczas wyścigu trwającego dwie i pół godziny, jeźdźcy będą mieli 15-minutowe okrążenie. Na czele stawki znajduje się aktualnie Manuel Lettenbichler. Dotychczasowy lider Jonny Walker, po kontuzji odniesionej na Megawacie, prawdopodobnie zrezygnuje z dalszych startów. Manuel ma 115-punktową przewagę nad Billy Boltem z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing.

W walce o podium na pewno liczyć się będzie Hiszpan Josep Garcia (Red Bull KTM Factory Racing) i Anglik Nathan Watson. Tadek Błażusiak, mimo swojej siódmej pozycji jest w znakomitej formie i na pewno także nie odpuści. Na zawodach pojawią się również groźni „lokalesi”: świeżo ukoronowany brytyjski mistrz Enduro 1 Alex Snow czy czwarty w Mistrzostwach Europy w klasie 2018 E2 / 3, 18-letni Jed Etchells (Sherco).

Paul Edmondson

Hawkstone Park jest piaszczysty i trudny. Z kolei w niedzielnych wyścigach kluczową rolę odegrają sprawność fizyczna i kondycja psychiczna. Chciałbym podkreslic i to, że w WESS, w każdych zawodach na starcie amatorzy mają niepowtarzalną okazję pojechać razem z największymi gwiazdami enduro. To chyba nigdzie indziej się nie zdarza – komentuje Paul Edmondson. Transmisja live w Red Bull TV w niedzielę o godzinie 14 czasu miejscowego.

World Enduro Super Series Tabela

1. Manuel Lettenbichler (KTM – GER) 3405
2. Billy Bolt (Husqvarna – GB) 3290
3. Wade Young (Sherco – RSA) 3220
4. Jonny Walker (KTM – GB) 2900
5. Josep Garcia (KTM – ESP) 2320
6. Graham Jarvis (Husqvarna – GB) 2308
7. Taddy Blazusiak (KTM – POL) 2295
8. Paul Bolton (KTM – GB) 2262
9. Nathan Watson (KTM – GB) 1928
10. Travis Teasdale (Beta – RSA) 1790

fot. ARC