Podsumowanie sezonu 2018 w motorsporcie na Warmii i Mazurach – statuetki rozdane

Piątkowy wieczór, ponad sto wręczonych statuetek, przedstawiciele najwyższych władz Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego, posłowie, działacze i sponsorzy.

Ich obecność to dowód jak ważną dziedziną życia regionu jest motorsport. O jego jeszcze efektywniejszą promocję zaapelował zaproszony na uroczystość Krzysztof Hołowczyc. Ale rzecz jasna najważniejsi tego dnia byli ci najlepsi, którzy w minionym sezonie odnosili sukcesy na arenach lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Atmosfera niezwykle uroczysta ale i bardzo stonowana co miało bezpośredni związek ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i Jurka Dowejko – wieloletniego członka Okręgowej Komisji Sportów Motocyklowych w ZO PZ Olsztyn. Niezwykle wzruszające było krótkie wystąpienie Beaty Bublewicz, córki tragicznie zmarłego przed laty kierowcy Mariana Bublewicza. Wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć tych, którzy odeszli.

Wśród wyróżnionych zawodników znalazła się liczna grupa motocyklistów. M.in. Paskal Myhan, 14-latek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Lidzbarku Warmińskim, członek reprezentacji Polski oraz Akademii Orlen, zawodnik Moto Klubu Lidzbark Warmiński. W sezonie 2018 zdobył w klasie MX85: III miejsce w Pucharze Polski, III miejsce w mistrzostwach Polski, I miejsce w Mistrzostwach Strefy Północnej, I miejsce w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko- Mazurskiego. Uhonorowano także Czarka Lewko, ucznia III klasy LO VII w Olsztynie, członka kadry narodowej oraz Akademii Orlen. Czarek to wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w motocrossie. W sezonie 2018 startował w klasie MX125 i MXJunior. Sukcesy i tytuły: mistrzostwo w Pucharze Polski, wygrana w Mistrzostwach Strefy Północnej, wygrana w Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Okręgu.

Pamiątkowe statuetki otrzymały także startujące w motocrossie dziewczyny, riderzy odnoszący sukcesy w zawodach strefowych i najlepsze w Okręgu kluby. Również redakcja X-cross otrzymała statuetkę, za co Zarządowi Okręgowemu PZM w Olsztynie, organizatorowi Gali wielkie podziękowania. Gościny tradycyjnie udzielił olsztyński hotel Park.

fot. X-cross