Polacy jadą w Glen Helen…Trwa 36. Dubya World Vet Championship

Na kultowym torze Glen Helen w San Bernardino rozgrywane są aktualnie po raz 36. Dubya World Vet Championship. Wśród ekip ze wszystkich kontynentów mamy także polską reprezentację w skład której wchodzą nasi Rodacy zza Oceanu: Krzysztof Lubas (40+), Krzysztof Kuziora (30+) i Arkadiusz Kruk (50+).

Po pierwszym dniu, bardzo deszczowym i wietrznym Lubas jest 7., Kuziora 4., a Kruk 2. W sumie daje nam to 3. miejsce w klasyfikacji zespołowej.Sobota jednak to na dobrą sprawę jedynie przymiarka do warunków na torze zwłaszcza dla jeźdźców z zagranicy.

Główny wyścig odbędzie się dzisiaj. Historia Mistrzostw zaczęła się w 1985, projektantem nitki toru jaką jadą riderzy jest Jody Weisel, redaktor MX Action Magazine, który wspomniał o Polakach w swojej sobotniej relacji: Pandemia uniemożliwiła zawodnikom World Vet przedostanie się z większości krajów europejskich, Japonii, Kanady i Meksyku z powodu dwutygodniowej kwarantanny po powrocie do domu. Ale wciąż było wielu zawodników z zagranicy, w tym cały polski zespół, który ma bazę w Chicago.

Fot. Jody Weisel i Dan Alamangos