Polacy w ME Quadcross w Gdańsku – Kacper Mieszkowski o sobie

W tym roku rozegrano trzy rundy Mistrzostw Europy Quadów: w Portugalii, Niderlandach i w Czechach. Liderem jest Brytyjczyk Harry „Hazza” Walker na Yamasze. W Gdańsku wezmą udział najlepsi zawodnicy mistrzostw Europy, w tym wybitni polscy kierowcy. W zeszłym roku Roman Gwiazda wywalczył podium, a Witold Natkaniec zajął znakomite piąte miejsce. W tym roku spodziewamy się też zaciętej rywalizacji ze strony Kacpra Mieszkowskiego, Wiktora Kuśmierczaka, Mikołaja Gmerka, Kacpra Kałuży, Marcina Woźniaka i Damiana Rajczyka.

Kacper Mieszkowski #117: Pochodzę z Jeleniej Góry, mieszkam obecnie w Warszawie. Kończę studia magisterskie z „Zarządzania w wirtualnym środowisku” na Akademii Leona Koźmińskiego. Pracuję także na pełny etat w międzynarodowej korporacji. Poza jazdą na quadzie kocham wszystko co powiązane z motorsportem oraz outdoorem czyli po prostu przebywaniem na zewnątrz.

Chodzenie po górach, wspinaczka czy pływanie to jedne z wielu rzeczy które uwielbiam robić… Na quadzie jeżdżę od 8 roku życia. Moja historia z quadami zaczęła się od kupna pierwszego sprzętu przeprawowego przez Tatę – Sławka Mieszkowskiego. No i złapałem bakcyla. Od znajomych dowiedzieliśmy się że są zawody quadowe w Polsce więc postanowiliśmy wystartować – i tak jestem tutaj, 16 lat później:). Od wielu lat (z małą przerwą na CRQF’a) ścigam się Yamahą 450R. Obecnie startuję w wielu cyklach zawodów rangi krajowej jak i europejskiej: Mistrzostwa Polski, Czech, Niemiec, Mistrzostwa Europy. Zostałem już wielokrotnym Mistrzem Polski Juniorów, Vice Mistrzem Polski w klasie Open, Mistrzem Czeskiej Republiki.

Jednak dla mnie największe osiągnięcia to  5. miejsce w całym cyklu Mistrzostw Europy w 2023 roku oraz 3-krotny udział w Pucharze Narodów. Obecnie jestem sponsorowany przez różne firmy którym dziękuję bardzo za wsparcie: Yamaha Motor Poland, Olekmotocykle,  Leat Polska, Autoland, Wienenmotorsports, Edding, RMX Graphics, Schowaj.se, PV Solutions, Reigersuspension. KS Anabud Anapower Racing.

fot. z archiwum Kacpra