Polskie akcenty w Alghero. Kalendarz Międzynarodowych Mistrzostw Włoch 2021

  Sezon 2021 coraz bliżej, i coraz bliżej Polski ruszają motocrossowe rozgrywki. Właśnie Włoska Federacja opublikowała kalendarz Międzynarodowych Mistrzostw Włoch.

  Pierwsza runda zostanie rozegrane 21 lutego w Riola Sardo, kolejna 28 lutego w Alghero (obydwie na Sardynii) i na początku marca w Mantova. Przypomnijmy, że w 2015 roku wicemistrzem Włoch w klasie 125ccm został Gabriel Chętnicki. X-cross dwukrotnie przyglądał się Mistrzostwom przy okazji odwiedzając MX Track Alghero Lazzaretto gdzie odbędzie się jedna z tegorocznych rund.

  Obiekt ten zrobił na nas ogromne wrażenie tym bardziej, że jego współgospodarzem jest Monika Kalicka wraz z przemiłym lokalesem Salvatore Cambule. To on ponad dwadzieścia lat temu, za własne pieniądze wybudował tor, który dzisiaj należy do najciekawszych tego typu obiektów na Sardynii. Jak sam przyznaje, nie narobił się zbyt wiele bo wykorzystał przede wszystkim naturalne ukształtowanie terenu.

  A jest on (tor rzecz jasna) naprawdę piękny, z morską panoramą w tle. Salvatore przez skromność mówił o Lazzaretto dość skrótowo ale fakt, że kilka lat temu odbyły się tu Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch MX, że trenuje tu regularnie Antonio Cairoli, że regularnie szlifuje formę włoska kadra są najlepszą rekomendacją. Chętnie odwiedzają Monikę i Salvatore także Polacy, a wśród nich Rafał Sonik (bo quadami też można tu pomykać).

  Zresztą o naszym Mistrzu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy m.in. o tym, że na potrzeby prowadzonej tu szkółki MX razem z Januszem Gładyszem kupił dwa motocykle, podarował także skuter wodny i pontony. Tak więc mamy polski akcent na Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch, mamy też nadzieję że zobaczymy tu także polskich zawodników bo to jedyna okazja aby pościgać się z najlepszymi, dla których włoskie Mistrzostwa są ostatnim sprawdzianem przed MXGP.

  fot. archiwum X-cross