Pomarańczowe zakończenie sezonu z KTMSKLEP.PL ENDURO RACE. Kto zostanie mistrzem serii 2019?

  O zawodach KTMSKLEP.PL ENDURO RACE można wiele powiedzieć i to wiele dobrego! Nas w tej imprezie przede wszystkim urzeka panujący tam klimat. Chillout, luźna i niezwykle serdeczna atmosfera oraz oczywiście rywalizacja sportowa na urozmaiconej trasie. Tak było od zawsze i nic nie wskazuje na to, by podczas zakończenia sezonu zaplanowanego na 12 października 2019 w Lidzbarku Warmińskim, miało być inaczej!

  Mówiąc o zakończeniu sezonu organizatorzy oczywiście zdają sobie sprawę z tego, że sezon enduro trwa niemal cały rok – no chyba że przyjdzie sroga zima i pojawią się metrowe zaspy – tak więc mowa o symbolicznym jego zakończeniu. Nadchodząca impreza KTMSKLEP.PL ENDURO RACE, będąca już 3 rundą w tym roku i drugą rozgrywaną na bezdrożach Lidzbarka Warmińskiego, ma być okazją do dobrego ścigania, a także jedną z ostatnich okazji w tym sezonie do spotkania w tak szerokim gronie miłośników off-roadu. Tak więc plan rundy trzeciej jest prosty – dobra zabawa! Na torze i poza nim!

  Rywalizacja na trasie enduro rozegra się w 4 klasach:

  • PRESTIGE
  • SENIOR 1 / EXPERT
  • SENIOR 2 / AMATOR
  • MASTER

  I to właśnie Mistrzów tych klasach w tegorocznym cyklu poznamy podczas nadchodzącej imprezy!

  Na chwilę obecną pretendentem do tytułu w klasie PRESTIGE jest Grzegorz Kargul. Grzesiek zwyciężał w dotychczasowych eliminacjach, dzięki czemu na koncie gromadzi komplet punktów. Drugi jest Artur Sikora, a trzeci Łukasz Pląsek.

  W klasie Expert stawce przewodzi Łukasz Kazimierczyk, jednak tylko 16 punktów mniej gromadzi Przemysław Jesień. 108 punktów jest z kolei w rękach Tomka Pergoła.

  W Senior 2 / Amator bezkonkurencyjny jak na ten moment jest Huber Żbikowski. Dwa zwycięstwa to komplet 150 punktów i aż 38-punktowa przewaga nad drugim Jakubem Gossą. Tomek Żuralski jest trzeci – 108 punktów

  Klasa Masters to jak na Maciej Berdysz na pierwszej lokacie (120 pkt.). Po piętach depcze mu jednak Jarek Kargul ze swoimi 108 punktami. Mariusz Beniek, który jest trzeci i gromadzi 100 punktów, z pewnością wtrąci do tego wyścigu swoje 3 grosze.

  Tak więc w imieniu organizatorów zapraszamy 12 października do Lidzbarka Warmińskiego. Możecie być pewni, że na trasie będzie co robić. Jej nitka z początku sezonu wniosła wiele nowego i sprawiła, że nie brakowało na niej niczego, czego w eduro nie powinno zabraknąć! Były więc podjazdy, zjazdy i rozbudowana sekcja SuperEnduro, a na niej belki, drewno opałowe, opony i basen z wodą.

  Do zobaczenia!
  Więcej informacji o zawodach, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdziesz tutaj. Strona wydarzenia na Facebooku (tutaj), to z kolei źródło najświeższych informacji.