Pomarańczowo-czerwono-biali zwierają szyki na sezon 2022 MXGP

U nas wakacje, a w w szefostwach Pierer Mobility AG, KTM i Husqvarna przymiarki personalne na sezon 2022 grupy KTM-Husqvarna-GASGAS. Ma to związek z reorganizacją struktur kierowanych przez Pierer Mobility AG przed Mistrzostwami Świata 2022.

Już wiadomo, że przyszłym roku zespół De Carli będzie działać pod szyldem GASGAS, a kierowcami są Jorge Pradoi oraz Mattia Guadagnini, a Tony Cairoli będzie mógł swobodnie decydować o swojej przyszłości. Dziewięciokrotny Mistrz Świata w wieku 36 lat może kontynuować kolejny rok w serii MXGP lub zdecydować się na udział tylko w kilku wybranych wydarzeniach. Niejasna jest natomiast przyszłość Paulsa Jonassa (Team Standing Construct) startującego w tym sezonie z oficjalnym zespołem GASGAS w MXGP.

Red Bull KTM MXGP będą kontynuować współpracę z Jeffreyem Herlingsem, Tomem Vialle i Rene Hoferem z opcją dla Vialle. Jeśli zostanie mistrzem świata MX2, będzie musiał przejść do MXGP co jest dość mało prawdopodobne po kontuzji. Husqvarna Factory Team w przyszłym roku zostanie powierzony zespołowi Nestaan Kai Hennekena, i do nich będzie należało podjęcie decyzji co z kontuzjowanymi Arminasem Jasikonisem i Thomasem Kjerem Olsenem oraz z Paulsem Jonassem i Jad Beaton. W Mistrzostwach Świata MX2 zespół z pewnością potwierdzi obecność szesnastoletniego Kay De Wolfa.

fot. KTM