Puchar Polski MX. Pojedynek gigantów: Lonka vs. Wysocki, ostre starcie młodych wilczków w MX85

Drugi dzień zmagań na torze w Olecku. Na pierwszy ogień w wyścigu kwalifikacyjnym pojechali Mastersi.

Zgodnie z przewidywaniami najlepszy czas uzyskał Jacek Lonka (CzAMK), ale będzie musiał uważać, bowiem w dobrej formie są także Waldemar Lonka (CzAMK), jego odwieczny rywal Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno) i Paweł Wizgier (ŁKM Łowicz).

Mocno obsadzona na maszynie startowej pojawiła się klasa MX85, w której triumfował Olaf Włodarczak (WKM Więcbork). Debiutujący w tej klasie zdobywca Pucharu Polski MX65 2018 Mikołaj Stasiak (DUUST Racing), mimo kontuzji odniesionej na Ukrainie był piąty. Natomiast w MX2C numerem jeden okazał się Lubomir Sobol (KM Chojna). Gdy na starcie pojawiła się klasa Open, wszyscy skupili wzrok na dwóch zawodnikach: Łukaszu Lonce i Tomku Wysockim (obydwaj CzAMK).

Pojechali koncertowo, pierwszy uzyskał czas jednego okrążenia wynoszący 1:27,584 drugi 1:27,615! Różnica 0.031s zapowiadała niesamowite emocje podczas wyścigów.

Pierwszy bieg Mastersów bez specjalnych niespodzianek: Jacek i Waldemar Lonkowie na czele, Wizgier trzeci. W drugim ponownie najszybszy okazał się Jacek Lonka, w którego ręce trafił Puchar Polski.

W klasie MX85 pierwszy wyścig należał do Olafa Włodarczaka, za którym o drugą pozycję zajadle walczyli jak na młode wilczki przystało Kuba Kowalski (3., CzAMK) i pauzujący przez wiele miesięcy z powodu kontuzji Wiktor Sobiech (2., WKM Więcbork), Miko Stasiak był czwarty. Bieg drugi potwierdził dominację Olafa, który wróci do domu z Pucharem.

W „osiemdziesiątkach” pojechały też dwie dziewczyny: Oliwia Wiśniewska (KM MX Banda) i Maja Kostrzewa (CzAMK). Brawo nie tylko za dobry wynik ale i odwagę, bo chłopaki jadą naprawdę ostro. Wyścig klasy MX Open poprzedziła klasa MX2C z dubletowym zwycięzcą Lubomirem Sobolem (KM Chojna). W królewskiej klasie pojechało 35 riderów plus…. riderka Karolina Jasińska (Karola wyraźnie idzie w ślady Joanny Miller).

Początkowo stawkę prowadził Łukasz Lonka, jednak po kilku okrążeniach prowadzenie objął Tomek Wysocki. Na mecie dzieliło ich ok 4 sekund. Drugi wyścig od startu poprowadził Wysocki kontrolując sytuację na torze do samej mety, systematycznie powiększając przewagę nad Lonką. Efekt? Puchar Polski dla Tomka.

P.S. Zdobywcą klubowego Pucharu Polski został Moto Klub Lidzbark Warmiński.

fot. JJ, Nuka Nuka