Puchar Polski Południowej CC. Dobra robota mega duetu Wena i BKM

Czym może zaowocować współpraca klubów KKM WENA i BKM RACING? Pierwszy posiada ogromne doświadczenie w organizacji popularnego Pucharu Polski Południowej Cross Country, drugi natomiast dysponuje terenem namaszczonym przez RedBulla i Tadka Błażusiaka kiedy to rok temu wspólnie szukali największego kozaka enduro w Polsce.

Zacna kombinacja dająca nadzieję tym, którzy przybyli do Dębskiej Woli na dobre ściganie. I raczej się nie zawiedli. W zawodach mogą wystartować nie tylko zawodnicy licencjonowani ale i zupełni amatorzy. W zależności od posiadanych umiejętności, rodzaju motocykla czy wieku, każdy znajdzie odpowiednią grupę współzawodników dla siebie.

Główną ideą rozgrywek jest propagowanie sportu motocyklowego wśród ludzi zainteresowanych tą dyscypliną, to głównie dla nich stworzono klasy Hobby1 i Hobby2 jak również Amator S1 i Amator S2. Najmłodsi mają do wyboru klasy Juniorskie. Ci sprawniej ogarniający motocykle mogą spróbować swoich sił w klasach Expert i PRO, a dla starszych przewidziano klasę Masters. PPPCC nie uznaje dyskryminacji więc i piękne panie również mają swoją klasę.

Być może dostępność tych rozgrywek i proste procedury udziału sprawiają, że puchar cieszy się tak duzym powodzeniem. Grupa ścigająca się w klasach Junior, Junior 85, Kobiet, Masters, Hobby 1 i Hobby 2 miała do pokonania trasę prowadzącą przez tor MX, polne i leśne drogi. Pod względem trudności trasa raczej łatwa ale wymagająca ciągłej pracy z motocyklem. Chciałoby się rzec, że była idealna na rozruszanie się po zimowej przerwie i COVID- owych ograniczeniach.

Trasa drugiej grupy startujących w klasach Senior 1, Senior 2, Expert i PRO przebiegała po szlaku przetartym przez wcześniejszą grupę ale organizatorzy dorzucili tutaj takie smaczki podjazdy, belki i kamienie. W paddocku nie dało się słyszeć głosów narzekania i uwag co do przygotowania trasy. Do tego wszystkiego udało się rozegrać zawody w okienku pogodowym bez opadu deszczu o co w ostatnim czasie dość trudno. Do walki podczas pierwszej rundy Pucharu przystąpiło blisko 180 zawodników. Najlepszymi w poszczególnych klasach zostali:

Junior 85

1 miejsce –Hubert Romaniec KKM WENA

2 miejsce –Mikołaj Bieńskowski KKM WENA

3 miejsce –Michał Kozaczka

Junior

1 miejsce –Hubert Żbikowski GKM BUCZEK

2 miejsce –Dawid Domański KTM Novi KORONA KIELCE

3 miejsce –Wiktor Kaniewski KKM WENA

Kobiety

1 miejsce –Wiktoria Tumulec TK MOTORS TEAM

2 miejsce –Kamila Sadowska KKM WENA

3 miejsce –Natalia Zapała TK MOTORS TEAM

S1 Amator

1 miejsce –Rafał Mikulski TK MOTORS TEAM

2 miejsce –Marcin Frączek

3 miejsce –Dionizy Kowalczyk GKM OCHOTNICA

S2 Amator

1 miejsce –Sebastian Guzik ENDURO TEAM GORLICE

2 miejsce –Damian Ligarski

3 miejsce –Kamil Wojtyna ENDURO SCYZORY

Hobby 1

1 miejsce –Jakub Sebzda ENDURO24.EU

2 miejsce –Dawid Kisielewski

3 miejsce –Maciej Grochol

Hobby 2

1 miejsce –Damian Wierzbowski TK MOTORS TEAM

2 miejsce –Szymon Olszewski TK MOTORS TEAM

3 miejsce –Dawid Socha TK MOTORS TEAM

MASTER

1 miejsce –Tomasz Zych SMF

2 miejsce –Jarosław Wolański KS REGA MX TEAM

3 miejsce –Tomasz Lipa KKM WENA

EXPERT

1 miejsce –ŁukaszZborowski

2 miejsce –Dominik Jastrzębski KKM WENA

3 miejsce –Robert Maślanka GKM OCHOTNICA

PRO

1 miejsce –Kuba Wesołowski KKM WENA

2 miejsce –Aleksander Bracik KTM Novi KORONA KIELCE

3 miejsce –Hubert Hyła HYŁA MX SERVICE

KLASYFIKACJA KLUBOWA:

1 miejsce –KKM WENA

2 miejsce –GKM OCHOTNICA

3 miejsce –TK MOTORS TEAM

Kolejną, drugą rundę PPPCC zaplanowano 13.06.2021 w Nidzie k. Morawicy. Organizację zawodów wziął na swoje barki klub KKM WENA. Wspomniane wcześniej doświadczenie i jego kieleckie pochodzenie zobowiązują do ustawienia wysoko organizacyjnej poprzeczki. Ale o to możemy być spokojni, że nie zawiodą.

Widzimy się na drugiej rundzie PPPCC!