Red Bull Enduro Liga powraca. Taddy rzuca rekawicę riderom.

Cztery tygodnie rywalizacji online i motocyklowa walka koło w koło dla najlepszych – tak zapowiada się kolejna edycja zawodów Red Bull Enduro Liga. Riderzy chętni powalczyć o tytuł największego Enduro Kozaka w Polsce, mogą już zacząć nadsyłać wideo-odpowiedzi na cztery wyzwania rzucone im przez samego Tadeusza Błażusiaka. Śledź ich zmagania lub prześlij swoje zgłoszenie na redbull.pl/enduroliga!

Red Bull Enduro Liga odbędzie się w Polsce już po raz drugi. Podobnie jak w zeszłym roku, finał na żywo poprzedzą miesięczne eliminacje online. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na jednoczesne ogłoszenie wszystkich czterech zadań – tak, by uczestnicy mogli lepiej zaplanować nagrania wideo. Od pierwszego września, w każdą środę miesiąca, strona projektu Red Bull Enduro Liga, umożliwi uczestnikom załadowanie swojej wideo-odpowiedzi na wyzwanie Błażusiaka. Będą to kolejno: Technika (start zgłoszeń 1.09.2021), Szybkość (start zgłoszeń 8.09.2021, Odwaga (start zgłoszeń 15.09.2021), Zabawa (start zgłoszeń 29.09.2021)

Część online zakończy się 5 października. Uczestnicy, którzy wykażą się największymi umiejętnościami i charakterem, a co za tym idzie – zdobędą największą liczbę punktów w tabeli, otrzymają ekskluzywne zaproszenie do Finału na Żywo. Rywalizacja na specjalnie przygotowanym torze, pod czujnym okiem Tadka Błażusiaka, zaplanowana jest na 10 października. Zawody będą transmitowane na żywo w Red Bull TV. – W zeszłym roku uczestnicy pokazali, co potrafią! Teraz wracamy z zupełnie nowymi zadaniami, żeby Enduro Kozacy mogli wykazać się kreatywnością w kwalifikacjach online i powalczyć o super nagrody oraz, przede wszystkim, miejsca w Finale na Żywo! Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jaki progres zrobili zawodnicy Enduro w Polsce. – mówi Taddy Błażusiak.

Udział w projekcie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich osób, które ukończyły 16 rok życia. Zarówno w części online jak i offline na biorących udział czekają moto-nagrody od partnerów imprezy: Garmin, GoPro, Fox, Dobre Sklepy Motocyklowe. Dodatkowe informacje o zawodach udostępniane są na bieżąco na stronie redbull.pl/enduroliga. Dla uczestników biorących udział w Red Bull Enduro Lidze powstał dodatkowo specjalny kanał komunikacji w aplikacji Discord.