Red Bull Erzbergrodeo 2022: rejestracja rusza 6 grudnia 2021!

Od 16 do 19 czerwca 2022 r. Red Bull Erzbergrodeo, po dwóch latach przerwy, ponownie zgromadzi światową elitę riderów. Przygotowania do Red Bull Erzbergrodeo idą już pełną parą.

Cały region wokół Eisenerz i Vordernberg zamieni się na tydzień w prawdziwy hot-spot sportów motorowych. Pierwszy „wyścig” Red Bull Erzbergrodeo tradycyjnie rozpocznie się przed ekranami komputerów, gdy ambitni zawodnicy Enduro spróbują zdobyć jedno z 1500 dostępnych miejsc. Rejestracja online zawodników rozpocznie się w poniedziałek, 6 grudnia 2021 r. o godzinie 9:00 CET na redbullerzbergrodeo.com i wydaje się być pierwszą przeszkodą dla tysięcy motocyklistów dirtbike. Oczekuje się, że zgłoszenia Red Bull Erzbergrodeo będą szły w dziesiątki tysięcy.

Pomimo sytuacji związanej z COVID-19 wydobycie rudy i dalsze modernizacje techniczne znacząco zmieniły oblicze Żelaznej Góry. „Nasze pierwsze inspekcje torów latem wykazały, że musimy dodać nowe odcinki zarówno dla Blakläder Iron Road Prologue oraz Red Bull Erzbergrodeo” wyjaśnia Karl Katoch.
Na Blakläder Iron Road Prolog ponad 1500 motocyklistów podejmie wyzwanie, by walczyć na krętym, żwirowym torze prowadzącym na szczyt Erzberg. Tylko 500 najszybszych jeźdźców zakwalifikuje się do udziału w Wielkim Finale Red Bull Erzbergrodeo. „Podstawowa charakterystyka toru Prologue pozostaje taka sama, ale w 2022 roku dodamy kilka nowych odcinków. Wyścigi z dużą prędkością i doskonała technika jazdy na zakrętach po raz kolejny zadecydują kto wygra, a kto przegra”.

W niedzielę 500 zakwalifikowanych kierowców ruszy po ostateczne zwycięstwo. Red Bull Erzbergrodeo jest na całym świecie uważany za najtrudniejszy i najbardziej prestiżowy wyścig w kalendarzu Hard Enduro, w którym tylko garstka zawodników dociera do mety po wyczerpujących czterech godzinach intensywnego ścigania. „Tor Red Bull Erzbergrodeo 2022 będzie prawdziwym wydarzeniem w swojej 26-letniej historii. Zarówno poziom umiejętności, jak i poziom trudności pozostają bez zmian, ale do ponad 35-kilometrowej trasy dodamy nowe wyzwania. Do mety dotrą tylko najlepsi z najlepszych, Red Bull Erzbergrodeo pozostanie dla zawodników prawdziwym sprawdzianem siły psychicznej, umiejętności jeździeckich i wytrzymałości” – stwierdza Katoch.
Red Bull Erzbergrodeo w końcu stanie się częścią FIM Hard Enduro World Championship 2022. W przyszłym roku kalendarz Mistrzostw Świata obejmuje 9 spektakularnych wyścigów Hard Enduro: w Izraelu, Serbii, Austrii, Włoszech, Rumunii, USA, Kanadzie, Polsce i Hiszpanii. Przedsprzedaż biletów Red Bull Erzbergrodeo rusza w październiku 2021 r. na redbullerzbergrodeo.com