Reprezentacja ORLEN Team wystartuje w Katarze

Adam Tomiczek i Maciej Giemza już we wtorek wystartują w długodystansowym Sealine Cross Country Rally. Przed Polakami pięć etapów pustynnej rywalizacji w bardzo trudnym nawigacyjnie rajdzie.

Dla motocyklistów ORLEN Team, Adama Tomiczka i Macieja Giemzy, Sealine Cross Country Rally jest drugim sprawdzianem w tegorocznych Mistrzostwach Świata FIM juniorów.

Obaj zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas pustynnego Abu Dhabi Desert Challenge, gdzie zdominowali kategorię juniorów. W Katarze absolwenci Akademii ORLEN Team chcą potwierdzić swoją dobrą dyspozycję.

„To zupełnie inna specyfika zawodów. Istotnym elementem rywalizacji na trasie Sealine Qatar będzie dobra nawigacja podczas wszystkich etapów rajdu. Od startu duży nacisk położymy na odpowiednie przygotowanie roadbooków, które pozwolą nam pewnie przemierzać pustynię. Jestem podbudowany dobrym występem w Abu Dhabi. W Katarze chciałbym utrzymać dobre tempo i nadal zbierać cenne doświadczenie w rywalizacji z najlepszymi riderami.” – powiedział Adam Tomiczek.

„Mimo, że po raz pierwszy startujemy w Katarze, wiemy na co zwrócić uwagę. Podstawa to bezbłędna nawigacja, dzięki której będziemy mogli nawiązać walkę z szybszymi zawodnikami. Nieocenionym wsparciem, zwłaszcza w opracowywaniu mapki i analizowaniu trasy, jest Jacek Czachor, jeden z najlepszych rajdowych nawigatorów na świecie, który dzieli się z nami swoim doświadczeniem. Wierzę, że utrzymując równy rytm jazdy przez całe zawody jesteśmy w stanie powtórzyć wynik z Abu Dhabi.” – powiedział Maciej Giemza. Rajd Sealine Cross Country Rally zostanie rozegrany w dniach 18-22.04. Łączna długość odcinków specjalnych wynosi 1373 km. Badanie techniczne i odbiór administracyjny odbędą się w Losail International Circuit.

tekst i zdjęcia:ORLEN Team (Abu Dhabi)