Rusza nowa edycja serii treningowej Moto Camp MotoGang

Nadchodzi sezon motocrossowych campów. Zaczęły się wakacje…Dla niektórych to czas totalnego relaksu i wypoczynku, dla innych okazja, żeby zdobyć kolejne umiejętności w offroadowym upalaniu.

Od ośmiu lat rodzinny MotoGang rodziny Puziów organizuje letnie obozy szkoleniowe dla tych którzy pierwszy raz chcą spróbować swoich sil w MX czy enduro, oraz dla tych, którzy pragną jeździć jeszcze szybciej, bardziej ekstremalnie ale i bezpiecznie. Trenerami są niezależni instruktorzy prezentujący innowacyjny dla Polski system szkoleniowy, który opiera się na motywowaniu i nagradzaniu podopiecznych, a nie karaniu za popełniane błędy podczas nauki.

Ubiegłoroczny cykl cieszył się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych ale i tych zaawansowanych wiekiem. Co znalazło się w ofercie? Zakwaterowanie w „Agro Wolice” koło Barcina w pokojach z łazienkami 2 i 4 oraz 6 osobowych i 8 osobowym apartamencie z 2 łazienkami. Całodniowe wyżywienie obejmowało 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek (śniadanie i kolacja w formie bufetu).

W cenie obozu „Poznaj motocross” zostało wliczone wynajęcie motocykla oraz ochraniaczy: ochraniacze na kolana, zbroja, kask, rękawice, gogle. W planie dnia oczywiście dominowały zajęcia związane z motocyklem, m.in. przyśpieszanie i hamowanie, nauka zmiany i redukcji biegów, nauka prawidłowej pozycji na prostej i w zakrętach (owal) nauka pokonywania ciasnych zakrętów (koleiny), nauka zakrętów z ujemnym kątem pochylenia, pokonywanie przeszkód enduro itp.

Nie mogło także zabraknąć wyścigów z pomiarem czasu. Ale zgodnie z porzekadłem, że co za dużo to niezdrowo przewidziano inne, dodatkowe atrakcje: wspólne ogniska, paintball, kąpiele w pobliskim jeziorze, jazda na gokartach, turniej piłki nożnej a nawet drifting specjalnie przygotowanym BMW. Każdego dnia wszystkich uczestników czekał trening rozgrzewkowy, trening gibkości i rozciąganie, zajęcia warsztatowe przy motocyklu. I wszystkich obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych.

A teraz oddajmy głos uczestnikom… Janek Buczałowski: obóz bardzo mi się podobał. Dał mi ogólną wiedzę o motocrossie ale przede wszystkim znacznie poprawił moje umiejętności w jeździe. Nabrałem pewności siebie, jadę bezpieczniej i nie mam problemów w pokonywaniu zakrętów czy ze skokami na hopie”; Marek Witon: Intensywne treningi i profesjonalne wskazówki instruktorów zdecydowanie poprawiły moją jazdę w terenie;

Antek Magierowski: nareszcie pewniej czuję się w zakrętach, które zacząłem pokonywać znacznie szybciej; Michał Madeła: byłem w szoku gdy zobaczyłem, że między dzieciakami nie ma żadnych kłótni, super się zintegrowali tworząc taką małą, crossową społeczność dlatego polecam wszystkim, aby przyjechali do Artura ze swoimi pociechami; Franek Magierowski: ekipa fajna, trenerzy fajni, zajęcia super, na pewno przyjadę tu w przyszłym roku; Amelia Sula: Było fajnie, Artur super motywuje. Przyjechałam na Camp z 8-letnim bratem i 9-siostrą, obydwoje zrobili duży progres”.

W tym roku MotoGang kontynuuje swoją działalność „edukacyjną” gwarantując świetną zabawę, profesjonalne treningi, znakomita opiekę i moc wrażeń. Szczegóły TUTAJ