Scorpiony zawładnęły torem w Loket, wielki triumf Pirelli

Co prawda ani Cairoli, ani Herlings nie wystartowali na kultowym torze w Loket, to jednak spora grupa „pirellowców”, których motocykle zostały obute w opony SCORPION ™ MX32 ™ Mid Soft z przodu i z tyłu odniosła w miniony weekend sukces.

W MXGP Romain Febvre zdołał przełamać zwycięską passę Tima Gajsera Francuz wygrał kwalifikacje i oba wyścigi. Po siedmiu kolejnych sukcesach Słowieniec zajął drugie miejsce. Znakomicie zaprezentował się Jeremy Seewer, który dzięki trzeciemu miejscu nadal zajmuje drugą pozycję w mistrzostwach.

Z kolei Jeremy Van Horebeek zdobył piąte miejsce na swojej prywatnej Hondzie potwierdzając świetne osiągi opon Pirelli. Pirelli zdominował także klasę MX2, w której na 10 pierwszych riderów aż 9 pojechało na Scorpionach. Triumfował rzecz jasna Jorge Prado, dwa dobre występy miał Henry’ego Jacobi który był drugi w klasyfikacji generalnej, tuż przed Thomasem Kjerem Olsenem. Adam Sterry stracił zaledwie jeden punkt i musiał zadowolić się czwartą pozycją. Pirelli wygrał także Mistrzostwa Europy EMX85, zwycięstwo zdobył łotewski Edvard Bidzans. Teraz czeka nas Grand Prix Belgii, czternasta runda Mistrzostw Świata FIM Motocross w głębokich piaskach Lommel.

Wyniki wyścigu (nazwiska zawodników Pirelli pogrubione):

MXGP

1. FEBVRE Romain (FRA)

2. GAJSER Tim (SLO)

3. SEEWER Jeremy (SUI)

4. PAULIN Gautier (FRA)

5. VAN HOREBEEK Jeremy (BEL)

MX2

1. PRADO GARCIA Jorge (SPA)

2. JACOBI Henry (GER)

3. KJER OLSEN Thomas (DEN)

4. STERRY Adam (GBR)

5.GEERTS Jago (BEL)