Scorpiony znowu użądliły… Znakomita jazda riderów spod znaku Pirelli w MXGP

Drugi rok z rzędu Afyon był gospodarzem Grand Prix Turcji i przedostatniej rundy Mistrzostw Świata FIM Motocross w 2019 roku.

Miejscowy tor był twardy, niezwykle techniczny i wymagający. Riderzy Pirelli mogli liczyć na fantastyczne osiągi przednich i tylnych opon SCORPION ™ MX32 ™ Mid Soft aby sprostać warunkom, a jakość produktów z Mediolanu pomogła osiągnąć zwycięstwo w obu klasach.

Jeffrey Herlings wygrał pierwszy wyścig, prowadząc od początku do końca, w drugim motorze udało mu się zająć pierwszą pozycję na ostatnim okrążeniu. Z powodu kilku gleb mistrz świata Tim Gajser musiał zadowolić się czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej. Jeremy Van Horebeek, jadący swoją prywatną Hondą, zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

VanHorebeek/Lupino

Jorge Prado jak należało przypuszczać zdominował klasę MX2. Hiszpan, wygrał oba wyścigi. Świetnie spisał się także świeżo koronowany mistrz Europy EMX250 Roan Van De Moosdijk, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, Tom Vialle ukończył GP na piątym miejscu i wciąż rywalizuje o trzecie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw. Thomas Olsen miał pecha, z powodu zatrucia pokarmowego musiał przerwać wyścigi, ale potwierdził drugą pozycję w MX2.

Jeffrey Herlings

fot. Pirelli