Sensacyjna wiadomość na koniec roku… Łukasz Kurowski przesiada się na KTM!

Łukasz Kurowski w sezonie 2020 na KTM! Jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych, polskich zawodników off-roadowych, 13- krotny Mistrz Polski – Łukasz Kurowski – otwiera nowy rozdział w swojej sportowej karierze i w sezonie 2020 do rywalizacji enduro przystąpi na motocyklu marki KTM.

W miniony weekend „Qurak” podpisał w Olsztynie kontrakt z zespołem sponsorskim KTMSKLEP.PL, w barwach którego będzie przygotowywał się do startu w Mistrzostwach Europy Enduro 2020. Sezon 2019 okazał się dla Łukasza Kurowskiego niezwykły pomyślny. Zdobyte Mistrzostwo Polski CrossCountry w klasie Senior 2 oraz udane starty w wybranych rundach Mistrzostw Europy Enduro w klasie 2T powyżej 250 cm3 sprawiły, że Kurowski coraz poważniej zaczął myśleć o powrocie do klasycznego enduro, które jak sam podkreśla, bardzo mu odpowiada.

Zebrane przez lata doświadczenie w motocrossie, krajowym enduro i cross-country sprawiają, że „Qurak” jest obecnie jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników off-roadowych w Polsce, który może namieszać także na arenie europejskiej. Start w finałowej rundzie Mistrzostw Europy Enduro (Finlandia), gdzie Kurowski wystartował na pożyczonym motocyklu KTM 300 EXC TPI i odnotował drugi wynik w klasie, okazał się momentem przełomowym. Jak zdradza sam Qurak, to właśnie wtedy zapadła klamka o pełnym powrocie do enduro.

Runda w Finlandii dała mi mnóstwo radości z jazdy. Dobra pozycja końcowa, specyfika zawodów i wysoki poziom rywalizacji sprawiły, że od tego momentu zacząłem poważnie budować swój plan na starty w sezonie 2020, w którym w pełni chcę skoncentrować się właśnie na tej prestiżowej serii wyścigowej. Wystartowałem wówczas na pożyczonym KTM 300 EXC TPI i motocykl ten bardzo przypadł mi do gustu. Od strony technicznej posiada także homologację, dzięki czemu spełnia wymogi FIM, które do tej pory stanowiły dla mnie pewną trudność. To wszystko sprawiło, że skontaktowałem się Oskarem Wojciechowiczem z KTMSKLEP.PL. Dobrze trafiłem! Spotkaliśmy się, porozmawialiśmy i postanowiliśmy rozpocząć współpracę, która będzie dotyczyła nie tylko mojej kariery sportowej, ale mamy w planach także pewne projekty, mające na celu popularyzację enduro w Polsce oraz doszkalanie amatorów enduro. Jestem bardzo podekscytowany sezonem 2020 i pozytywnie nastawiony do startów oraz współpracy z KTMSKLEP.PL! – Łukasz Kurowski

Swojego zadowolenia z dołączenia do TEAM KTMSKLEP.PL Łukasza Kurowskiego, nie kryje także manager zespołu, Oskar Wojciechowicz.

Łukasz to mój kolega, a zarazem rywal jeszcze z czasów, gdy sam ścigałem się w Mistrzostwach Polski MX. To tytan pracy, dla którego wyścigi są całym światem. W KTMSKLEP.PL szukamy i wspieramy właśnie takich ludzi. Plany Łukasza na sezon 2020 są bardzo ambitne i cieszę się, że jako TEAM KTMSKLEP.PL będziemy mogli wspierać go w realizacji jego sportowych celów. Wspólnych planów mamy naprawdę wiele i wierzę, że połączenie sił wyjdzie na dobre nie tylko nam, ale także polskiej scenie enduro.

Kurowski do walki w nowym cyklu Mistrzostw Europy Enduro do zmagań przystąpi na najnowszym KTM 300 EXC TPI 2020. W krajowym cross-country oraz wybranych rundach Mistrzostw Polski będzie z kolei startował na bezkonkurencyjnym czterotakcie, KTM 350 EXC-F 2020.

W sezonie 2020 w barwach TEAM KTMSKLEP.PL zobaczymy także m.in. Oskara Kaczmarczyka (Hard Enduro) i Łukasza Kucharczyka (Motocross).