Spotkajmy się na Barbarze-Mirek Pleskot

Jutro (27.08) o godzinie 10.00 rusza kolejna runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej. Zapraszamy kibiców i zawodników na tor MX Barbara, Suchodół ul. Graniczna.

W tym roku zadebiutowały Mistrzostwa Strefy Polski Centralnej. Czy możesz podsumować to wszystko, co wydarzyło się do dzisiaj?

Do tej pory było trochę pod górę, począwszy od stworzenia strefy, na którą razem z Pawłem Wizgierem naciskaliśmy od listopada 2016r po zawody, które się już odbyły. Pierwsza runda w Przybyszowym ze względu na wiosenną aurę została przesunięta z maja na lipiec, dlatego zawody w Mysiadle były w sumie pierwszymi zawodami w cyklu. Niestety awaria chronometrażu sprawiła, że harmonogram wydłużył się o 2 godziny, a wyniki zostały ogłoszone po dwóch tygodniach. Tak więc nie było do tej pory zbyt kolorowo.

Jak scharakteryzujesz tor Barbara, kiedy powstał, kto projektował i kto na nim pracował?

Pomysł na tor zrodził się jesienią 2015, w marcu 2016 podpisaliśmy stosowne umowy, a pierwszego kwietnia odbyło się otwarcie, na którym zjawiło się około 60 zawodników. Po konsultacjach z przyjaciółmi tor projektowałem około dwóch tyg. Mimo, że to czwarty obiekt który zaprojektowałem, ten okazał się bardzo specyficzny. Jest w stylu włoskim, maksymalnie wykorzystaliśmy przewyższenia tereny sięgające 15m oraz postawiliśmy na duże prędkości, bo trochę brakuje takich obiektów. Obecnie tor ma 1850m z czasem przejazdu około 1.45 min dla średnio zaawansowanego użytkownika. Podczas budowy zaprosiliśmy doświadczonych, czołowych zawodników. W rozmieszczeniu skoków, wybić pomagali Rafał Maciążek oraz Łukasz Kurowski. Na torze nie znajdziemy typowych skoków „trumien” pomimo, że cztery mają ponad 30m w tym jeden 37m. Są tak wyprofilowane, że nawet amator daje radę i czerpie przyjemność z jazdy. Tor znajduje się na terenie dawnej kopalni, a miejsca dla kibiców na specjalnym tarasie, z którego widać 80% trasy. Na dole mamy jeziorko, a wszystko otoczone sosnowym lasem. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Markowi Dąbrowskiemu, którego wsparcie było i jest ogromne.

Jakie atrakcje przewidzieliście podczas zawodów?

Tym razem postawiliśmy na sport, choć nie zapominamy o kibicach. Podczas zawodów będzie strefa gastronomiczna oraz stoiska sponsorów (Olimp) szkółka Łukasza Kurowskiego. Sponsorami zawodów są: Lobo Moto – nagrody rzeczowe, ONEeleven Factory-szkolenia w klasach Juniorskich, Olimp Sport Nutrition-suplementy OLIMP dla wszystkich klas, sanchez.com.pl Jarosław Kurowski-serwis zawieszenia dla trzech zawodników, Pole Position (tor kartingowy)-nagrody rzeczowe, Intermotors-nagrody rzeczowe Klub Motorowy X Racing Lesznowola nagrody finansowe w klasie OPEN A do 5 miejsca, no i oczywiście nagrody patrona medialnego X-cross (namiot 24MX i talon na produkty Penrite). Z satysfakcją informuję także, że Mistrzostwa Strefy Polski Centralnej są współfinansowane ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

WYNIKI LIVE

WYNIKI

fot. Krzysztof Hipsz