„Stop war”. BFK Rally Team rozpoczyna sezon rajdów terenowych 2022

60 uczestników wystartowało w minioną niedzielę na poligonie drawskim inaugurując sezon rajdów terenowych w Polsce. Wśród nich pod flagą szczecińskiego sponsora na motocyklach także zawodnicy BFK Rally Team.

Columna Medica Baja Drawsko 2022 ruszył w niedzielę, po sobotnich odbiorach technicznych i rejestracji. Na starcie stanęli kierowcy pojazdów ciężarowych, samochodów terenowych, motocykli, pojazdów SSV oraz quadów z Polski i zagranicy.

Wśród nich zespół BFK Rally Team w barwach szczecińskiego sponsora firmy BFK Polska i pod patronatem wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego. Z numerem 2 ks.Marian Augustyn – proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Szczecinie-Dąbiu, zawodnik rajdów motocyklowych Baja i cross country, zdobywca 2-go miejsca w Pucharze Polski w Rajdach Baja w 2020 r., z numerem 6 Michał Janaszek – były Mistrz Polski i Wicemistrz Europy Młodzików Enduro, zdobywca 2-go miejsca w Pucharze Polski w Rajdach Baja w 2021 r., z numerem 1 Tomasz Wikowicz – utytułowany zawodnik, pierwszy Mistrz Polski w Rajdach Baja w 2020r., z numerem 9 Maciej Majcher – Puchar Polski w cross country w 2015r., z numerem 71 Bartek Tabin – w rozegranym w marcu na Saharze rajdzie Fenix Rally zajął rewelacyjne 3-cie miejsce.

Kierowcy mieli do przejechania dwa odcinki specjalne o łącznej długości ponad 300km (motocykle 1,5km odcinka specjalnego) z jednym tankowaniem na trasie. Wystartowali m.in. tak znani driverzy jak Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją za kierownicą BMW X3 CC, czy zwycięzcy zeszłorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska za kierownicą Mini John Cooper Works Rally.

Wszyscy jechali z logo 80-tej rocznicy utworzenia Armii Krajowej i hasłem „STOP WAR w Ukrainie”. Podczas rajdu wypadkowi uległ ks.Marian Augustyn, który podczas pokonywania odcinka specjalnego na 50-tym kilometrze przy dużej prędkości nie wyhamował i uderzył w bandę. Na szczęście ucierpiał tylko motocykl, ks.Augustyn nie mógł jednak kontynuować rajdu: „Pan Bóg znów miał mnie w swojej opiece”. BFK Rally Team zwyciężył w klasyfikacji sponsorskiej, a jego zawodnik Tomasz Wikowicz był drugi w kategorii Mistrzostw Polski Rajdów Baja (MPRB).

Fot. Małgorzata Górka, BFK Rally Team