Strefa Zachodnia wystartowała w Nekli. Niby tak samo, ale inaczej

Tego, że sezon mx zainaugurujemy dopiero w sierpniu nikt chyba się wcześniej nie spodziewał. Ale analizować tego faktu nie ma potrzeby, bo to w tej chwili oczywista oczywistość i realia covidowego 2020 roku.

O tym, że jest inaczej niż wcześniej, świadczyć mogła jedynie niższa niż zazwyczaj na Mistrzostwach Stefy Polski Zachodniej liczba uczestników. W sumie z quadowcami swój start zgłosiło (wreszcie online) i opłaciło 132 uczestników. Poza niższą frekwencją reszta właściwie po staremu.

Były emocje i dobre ściganie czyli to, na co kibice czekali już bardzo długo. A przepraszam – było jeszcze równanie i polewanie całego toru między wyścigami i kółka zapoznawcze, czego na strefach wcześniej brakowało. Brawa także dla organizatorów za dekoracje zwycięzców bezpośrednio po drugich wyścigach, co szczególnie przy wysokiej temperaturze znacznie usprawniło przebieg zawodów i powroty zawodników do domów. Ogólnie organizacja przez MKS Nekla wzorowa.

A co działo się na torze? Silna obsada w 65-tkach, gdzie bezapelacyjnie wygrał Dawid Zaręba z KMX Kaszuby przed Michałem Psiukiem z Cross Lublin. Ale już za jego plecami o trzecie miejsce biło się 3 zawodników – Eryk Farański z WKM Wschowa, Kewin Jażdżewski z Człuchowa i Karl Von Głowacki z KM Szczecin. Wszyscy trzej zdobyli taką samą ilość punktów, jednak to Eryk Farański lepiej pojechał w drugim biegu i odebrał puchar za trzecie miejsce. Ciekawe wyścigi mieliśmy także w połączonej klasie Open z Juniorami.

Tu piękną równą jazdę pokazał junior Marcin Bandosz z MX Lipno, aktualny jeszcze Mistrz Polski klasy MX125 w obu wyścigach prowadził od startu do mety, utrzymując dużą przewagę nad rywalami. Klasę Open wygrał Krzysztof Kudłaty, reprezentujący w tym sezonie barwy MKS Nekla, a zanim uplasował się Damian Azmin z AK Głogów i Arek Pryk z CAMK Człuchów. W generalce klubowej MKS Nekla nie okazała się być zbyt gościna i zgarnęła puchar za największą ilość punktów wywalczonych przez jej reprezentantów. Poniżej wyniki poszczególnych klas. Kolejna runda MSPZ w Obornikach 15-16.08.

WYNIKI

MX65

1. Dawid ZAREMBA – KMX Kaszuby

2. Michał PSIUK – KM Cross Lublin

3. Eryk FARAŃSKI – WKM Wschowa

MX85

1. Olaf Włodarczak – WKM Więcbork

2. Bartosz Jaworski – MX Lipno

3. Piotr Kajrys – GAMK Gdańsk

MX Kobiet

1. Anna Oleśniewicz – WKM Wschowa

2. Agata Stachowiak – MKS Nekla

3. Milena Polega – OTS Motoklub Oborniki

MX Junior

1. Marcin Bandosz – MX Lipno

2. Kacper Chrostowski – WKM Więcbork

3. Norbert Wojciechowski – ŁKM Łowicz

MXOpen

1. Krzysztof Kudłaty – MKS Nekla

2. Damian Azmin – AK Głogów

3. Arkadiusz Pryk – CAMK Człuchów

MXMasters

1. Robert Matuszczak – MKS Nekla

2. Andrzej Szalbierz – MKS Nekla

3. Grzegorz Jankowiak – WKM Wschowa

MX2C

1. Wojciech Borkowski – MKS Nekla

2. Krzysztof Woźniak – OKM Ostrów

3. Jakub Kubiak – MKS Nekla

MX1C

1. Marcin Wójcik – Crossteam Zielona Góra

2. Jakub Matuszczak – MKS Nekla

3. Kamil Majorczyk – WKM Wschowa

tekst i zdjęcia: Ewa Kowalewska