SX w Gdańsku w oczach organizatora

Do tej pory jako promotor w Polsce sprowadzaliśmy Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie – NIGHT of the JUMPs oraz Mistrzostwa Świata SuperEnduro. Mistrzostwa Europy Supercross to nasz debiut w roli międzynarodowego promotora tej dyscypliny na Starym Kontynencie. Czy udany? To już nie mnie oceniać.

Mogę tylko powiedzieć, że będziemy pracować, żeby ten format w niedługim czasie stał się najsilniejszą pod względem sportowym i najbardziej widowiskową serią supercrossu w Europie. Jednym z przystanków, który chcielibyśmy, aby na stałe wpisał się do kalendarza jest Gdańsk, gdzie rozpoczęliśmy historię 18 listopada. Chciałbym też żeby ogrom pracy, jaki wkładamy całym zespołem, mógł być wykorzystany przez zawodników nie tylko na jednodniowe ściganie ale na 2 lub 3 dni rywalizacji od piątku do niedzieli śladem takich imprez jak ADAC SX Dortmund, czy Supercross w Paryżu. Czy to się uda? To już zależy od Was kibiców i wszystkich obecnych i przyszłych partnerów formatu. My ze swej strony gwarantujemy, że kolejny przystanek planowany na 24 listopada 2018 w Gdańsku zorganiujemy na jeszcze wyższym poziomie i zapewnimy jeszcze więcej atrakcji.

Przy organizacji Mistrzostw jednym z moich marzeń było aby, któryś z polskich zawodników powalczył o medal i to się stało – brawo Szymon Staszkiewicz! Dostarczyłeś niezapomnianych emocji i mam nadzieję, że brązowy medal SXGP Europe Gdańsk 2017 w klasie SX250 to nie koniec i w przyszłym roku powalczysz znów o tytuł. Ale brawa należą się wszystkim zawodnikom z 16 państw, którzy przyjechali powalczyć o medale w czterech klasach, ze zwycięzcą królewskiej klasy SX1 Amerykaninem Colem Martinezem na czele, który to na co dzień startuje w prestiżowym cyklu Monster Energy AMA Supercross w USA. Na koniec dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt: Miastu Gdańsk oraz Miastu Sopot, sponsorom, partnerom, GAMK, wszystkim, którzy wspierali nas w promocji tego wydarzenia i Wam kibice za doping – szczególnie tym, którzy zostali na ceremonię wręczania medali (to bardzo ważne, żeby podziękować zawodnikom). Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w Gdańsku na dwudniowej odsłonie tego wydarzenia i spędzimy razem niezapomniany czas.

Przemysław Szymański – Sportainment